W krainie baśni

W Krainie Baśni – 24.10.2014

Gra fabularna dla najmłodszych, tj. dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej pt. „W krainie baśni” odbyła się 24 października 2014 roku. Nasi najmłodsi goście bawili się od godziny 17:00 do 19:00. W tym czasie spacerując po korytarzach szkoły, zamienionych w baśniowe krainy, mogli wcielić się w bohaterów ulubionych baśni. Wędrując pod opieką gimnazjalisty zamienionego w elfa opiekuna dzieci wkraczały w świat Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Calineczki, Jasia i Małgosi itd.

Wkraczając w opowieść „O rybaku i złotej rybce” dzieci wchodziły w rolę rybaka, który zmuszany przez okrutną żonę, musiał złowić rybkę i poprosić ją o spełnienie życzeń. W innym miejscu szkoły czekała na dzieci ranna jaskółka. Zadaniem uczestników gry było wcielenie się w rolę Calineczki i opatrzenie oraz nakarmienie ptaka.

Jeśli dzieci zachowały się tak samo jak baśniowa postać, otrzymywały nagrodę i mogły przejść na inny korytarz, do innej baśni. Na najwyższym piętrze szkoły, w wąskim korytarzu ukryły się dwa elfy, które nie mogły odnaleźć zagubionych baśniowych przedmiotów. Dzieci pomagały im odszukać w zaczarowanym lesie między innymi bucik Kopciuszka, sopel lodu Królowej Śniegu, zapałki z baśni pt. „Dziewczynka z zapałkami”.

W różnych zakątkach szkoły na graczy czekało osiem baśniowych krain przygotowanych przez gimnazjalistów zaangażowanych w „Akcję czytania” trwającą w naszej szkole w bieżącym semestrze. Na zakończenie do zabawy zaproszeni zostali również rodzice. W tym czasie ich pociechy otrzymywały pamiątkowe dyplomy i były częstowane przygotowanymi dla nich ciastami.