Spotkanie z pisarką – Pauliną Czernek

15 czerwca 2016r.  uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach odwiedziła Paulina Czernek. Jej  wizyta była wcześniej zaplanowana i wpisana w szereg akcji propagujących czytelnictwo.

Paulina jest nie tylko tegoroczną maturzystką i absolwentką naszej szkoły ale stała się również rozpoznawalną już w naszej okolicy pisarką. Jej wydana niedawno książka pod tytułem „Monolog z winowajcami” jest czytana przez naszych uczniów i można ją zakupić na terenie gminy Łodygowice.

Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum czekali na gościa w specjalnie przygotowanej świetlicy. Spotkanie prowadzili dwaj uczniowie klasy 2c – Jakub Gierach i Kacper Kania. Po przywitaniu i przedstawieniu gościa poprosili Paulinę, aby zajęła przygotowane dla niej miejsce.

Paulina okazała się dziewczyną taką, jaką zapamiętaliśmy, czyli odważną, inteligentną i uśmiechniętą. Prawie dwie godziny spędziła z nami odpowiadając na pytania, czytając fragmenty swojej książki i tworząc listę książek, które warto przeczytać.

Młoda pisarka w październiku rozpocznie studia. Życzymy jej, aby nie straciła zapału do pisania, aby miała czas i siły na dokończenie kolejnej książki. Dziękujemy za przemiłe spotkanie, w którym obok nas dzięki Paulinie pojawiły się piękna polszczyzna i książki.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów spotkania i wysłuchania odpowiedzi na pytania zadawane  w ankiecie wszystkim naszym gościom.