Karolina Urbaniec – „Wybrana przez księżyc”

Spotkanie z Karoliną Urbaniec
– nastoletnią autorką powieści „Wybrana przez księżyc”

Ile razy biorąc do ręki książkę złapaliście się na tym, że nurtuje was myśl, kim jest osoba, która ją napisała? Ostatnio zdarzyło się tak, że autorka książki pt. „Wybrana przez księżyc” spotkała się z uczniami naszej szkoły w październikowe przedpołudnie! Tajemnica autora stojącego za swoim dziełem jak cień została odkryta!

Karolina Urbaniec, uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Łodygowicach, w trakcie rozmowy z Amelią Kanią, uczennicą klasy 6b, przedstawiła historię powstania powieści, która pierwotnie miała nie zobaczyć światła dziennego i ugrzęznąć w szufladzie. Na szczęście tak się nie stało i opowieść trafiła na półki księgarskie i biblioteczne.

Do naszej szkolnej biblioteki trafił taki szczególny egzemplarz – z dedykacją od autorki – który już krąży w obiegu czytelniczym! Karolina interesująco i z pasją opowiedziała o swojej książce adresowanej do młodego czytelnika. Ta pełna niezwykłości i grozy historia paczki przyjaciół, osadzona w realiach naszej miejscowości i utkana na kanwie lokalnych legend, stanowi mieszankę powieści obyczajowej dla młodzieży i fantasy. Świat realny przesiąknięty jest obecnością różnej maści bestii, potworów, wiedźm i wampirów, ale oprócz nich pojawia się osobliwa postać wykreowana przez autorkę – Wilkin. Dosyć wartka akcja zaprawiona pewną dozą humoru potrafi wciągnąć czytelnika i dostarczyć  sporo pozytywnych wrażeń! Mogliśmy tego doświadczyć, słuchając czytanych fragmentów. Autorka zdradziła, że druga część „Wybranej przez księżyc” czeka na wydanie, a tymczasem pracuje nad kolejną powieścią, tym razem obyczajową. Uczestnicy spotkania nie omieszkali zadać Karolinie całej serii pytań, dotyczących nie tylko jej kolejnych książek, ale także jej pasji i zainteresowań.  Podzieliła się z nimi tytułami ciekawych książek, po które warto sięgnąć i za którymi sam przepada.

                Spotkanie zakończyło się wpisywaniem dedykacji do książek i indywidualną rozmową z uczniami. Teraz niecierpliwie czekamy na kolejną powieść i liczymy, że młoda autorka zechce się z nami spotkać jeszcze nie raz i nie dwa!

Organizatorki spotkania:
Anna Brandys-Staszczyk i Joanna Worek