Maluchy do książek

Do czytania trzeba zachęcać już najmłodszych. Książka powinna stać się przyjacielem w dzieciństwie, aby człowiek umiał z niej czerpać i naukę i przyjemność. Co zrobić, aby najmłodsi w naszej wsi sięgali po lektury? Pomysł na to mieli starsi uczniowie naszej szkoły.

Oto wydarzenia zorganizowane przez nich we wrześniu:

Czytanie przed zajęciami – w poprzednich latach zajmowały się tym dziewczęta. W tym roku we wrześniu czytał na zerowej przerwie chłopak – jeden z gimnazjalistów. Dzięki temu dzieci, które przychodziły wcześniej do klasy, mogły posłuchać bajek.

Spotkanie w klasie „0” – planowane są cykliczne spotkania, przeprowadzane raz w miesiącu. We wrześniu dzieci w małych grupach wysłuchały bajki o trzech świnkach. Następnie odpowiadały na pytania o bajce i same opowiadały jej treść. Ze swymi opiekunkami – gimnazjalistkami kolorowały ilustracje do bajki i układały je chronologicznie. Na zakończenie maluchy ze starszymi koleżankami wcieliły się w role bajkowych postaci i odgrywały wydarzenia. Dzięki temu dzieci poznały bajkę i ożywiły ją, przeżywając przygody bohaterów.

Współpraca z Publicznym Przedszkolem nr 1 w Łodygowicach – współpracę z nami podjęły wychowawczynie z grupy starszaków i średniaków. Dzięki ich zaproszeniu mogliśmy pracować z przedszkolakami tak jak z uczniami z klasy „0”. Dzieci poznały tę samą bajkę i świetnie się bawiły.