Szkoła

Kamishibai w przedszkolu

Biblioteka może niektórym ciągle kojarzy się z ponurym gmaszyskiem pełnym starych woluminów, jednak nasza szkolna biblioteka ostatnio stała się „Latającą Biblioteką Malucha” i niektóre książki, regularnie wyfruwają z niej do Przedszkola nr 1 w Łodygowicach. Wszystko odbywa się w ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 1 i zaprzyjaźnionego przedszkola.

W piątkowe popołudnie, 6 października 2017 roku, dzieci z grupy starszaków wzięły udział w przedstawieniu japońskiego teatru obrazkowego – KAMISHIBAI przygotowanego przez panią Joannę Worek. Prosta historia przyjaźni i oddania dwojga bohaterów – małego chłopca imieniem Leoś i jego pieska Marudka – stała się inspiracją do rozmowy o relacjach z innymi ludźmi, odwadze, bezpieczeństwie na co dzień czy stosunku do zwierząt. Po wysłuchaniu opowieści, dzieci przygotowały własny teatr obrazkowy, który może służyć im do snucia i animowania własnych opowieści.

W listopadzie z pewnością kolejne książki – te papierowe, albo te mniej typowe – znowu pofruną do przedszkolaków, aby dostarczyć im wielu pięknych wrażeń!

oprac. nauczyciel bibliotekarz
SP nr 1 w Łodygowicach