Gimnazjaliści czytają

„Czerwona królowa” Victoria Aveyard

Książki nie powinno się oceniać po okładce ale okładka tej mnie uwiodła. Równie ciekawa okazała się treść. Historia ta niesamowicie mnie wciągnęła. Zaintrygowało mnie to, jak podzielone jest tam społeczeństwo. Dzieli się ono na ludzi, którzy mają czerwoną krew i na tych, którzy mają srebrną. Czerwoni są pomiatani i zastraszani, natomiast srebrni to arystokracja i rodzina królewska. Główna bohaterka jest jednak wyjątkowa. Gorąco polecam tę książkę. Jest jedną z moich ulubionych.

„Szklany miecz” Victoria Aveyard

Kontynuacja „Czerwonej królowej”. Okładka równie piękna jak okładka pierwszej części. Równie wciągająca a może i bardziej. W „Szklanym mieczu” Mare szuka osób tak samo wyjątkowych jak ona. Lektura zakończyła się w takim momencie, że trzecia część jest moją najbardziej wyczekiwaną książką tego roku.

„Zabić drozda” Herper Lee

Książka dobrze ukazuje piętnowanie ludzi czarnoskórych przez społeczeństwo. Ukazany jest również stosunek społeczeństwa do tych, którzy pomagają czarnoskórym. Dodatkowo znajdziemy w książce wątek tajemniczego domu. Książka ta wywołała u mnie różne emocje i zmusiła do refleksji.

„Ptasiek” William Wharton

Główny bohater znajduje się w psychiatryku. Odwiedza go kolega, który przypomina mu ich dawne wybryki. Najbardziej zaszokował mnie problem Ptaśka. Uważam, że książka nadaje się zarówno dla młodzieży i dla starszych. Czytając ją czujemy czasem radość a czasem smutek.

„I nie było już nikogo” Agatha Christie

Książki Agathy Christie odkryłam niedawno. Do końca książki nie wiedziałam, jak rozwiązać tę kryminalną zagadkę. Cały czas myślałam, ze na wyspie jest jedenasta osoba. Rozwiązanie, kiedy już je poznałam, naprawdę mnie zaskoczyło.