Szkoła

Zapisy dzieci do klasy sportowej w Szkole Podstawowej.

Od 1 września 2017r planujemy uruchomienie kształcenia w klasie sportowej
ze specjalnościami: piłka nożna oraz piłka ręczna.


KLASA SPORTOWA
w Szkole Podstawowej nr 1 w Łodygowicach

Szkoła od wielu lat plasuje się w czołówce najlepszych szkół podstawowych i gimnazjów w rankingu Szkolnego Związku Sportowego powiatu żywieckiego. Możemy poszczycić się osiągnięciami w grach zespołowych, lekkiej atletyce nie tylko na poziomie powiatu, ale także  rejonu i województwa.  Ponadto nasze uczennice biorą udział w rozgrywkach Podbeskidzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Ręcznej,  osiągając bardzo wysokie wyniki.

Nawiązując do wieloletniej tradycji uprawiania piłki ręcznej oraz zainteresowania tą dyscypliną wśród uczniów, postanowiliśmy rozpocząć szkolenie dzieci już od czwartej klasy szkoły podstawowej.

W związku z tym ogłaszamy nabór
na rok szkolny 2017/2018.

Klasa sportowa będzie realizować podstawę programową z wychowania fizycznego w wymiarze czterech godzin tygodniowo oraz sześciogodzinne rozszerzenie.

Jako wiodące dyscypliny wybraliśmy piłkę ręczną i nożną.

Zapewnimy dzieciom wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz indywidualne podejście do każdego ucznia, co pozwoli optymalnie rozwinąć jego potencjał sportowy. Oprócz rozwoju fizycznego będziemy wpływać na kształtowanie takich cech charakteru jak: wytrwałość, pracowitość, umiejętność współdziałania w zespole, tolerancja i empatia. Zajęcia odbywać się będą w nowoczesnej, bogato wyposażonej hali sportowej, salce fitness, siłowni oraz na stadionie lekkoatletycznym.  Lekcje wychowania fizycznego planujemy urozmaicić wyjazdami na basen, narty, lodowisko a  także mecze pierwszoligowych drużyn z Bielska-Białej.

Drogi Rodzicu, jeśli chcesz, by Twoje dziecko, będące w najważniejszym okresie rozwoju ruchowego,
nie spędzało czasu tylko przed komputerem, zapisz go do naszej klasy sportowej!