Wiatr we włosach, czyli o rajdzie rowerowym słów kilka…

29 września br. odbył się pierwszy w historii naszej szkoły rajd rowerowy do Szczyrku. W sobotę rano na starcie, czyli przed budynkiem naszej szkoły, stawiła się grupa złożona z uczniów klas: 4c, 7b wraz z wychowawcami oraz przedstawicielami rodziców. Pomimo tego, że było dosyć chłodno, wyruszyliśmy w drogę.

Pierwszy przystanek był na placu zabaw w Buczkowicach. Tam mogliśmy chwilkę odpocząć i coś przekąsić. Dalsza podróż minęła bardzo szybko, ponieważ ani się obejrzeliśmy, a już znaleźliśmy się pod skocznią, gdzie mieliśmy okazję obejrzeć końcową część Mistrzostw Świata Weteranów w Skokach Narciarskich. Po zakończeniu zawodów pojechaliśmy na rynek, by wypić ciepłą herbatę i pospacerować po centrum Szczyrku.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Buczkowicach, zjedliśmy pyszną pizzę i odpoczęliśmy, po czym zaczęliśmy zmierzać w kierunku mety naszej rowerowej wyprawy, czyli Łodygowic.

Bardzo podobała nam się ta wycieczka. Mogliśmy spędzić aktywnie czas, poznać się lepiej i trochę się pośmiać, bo zabawnych sytuacji było całkiem sporo… Rajd minął w bardzo dobrej atmosferze, więc czekamy na więcej takich wyjazdów!