Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Brawo nasi!!!  –  Sukces w Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Ania Bigos, Zuzia Wróbel i Paweł Kliś – uczniowie klasy II a naszego Gimnazjum, pod opieką p. Ewy Kani zaliczyli odwiedziny… w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu. Na szczęście nie była to wizyta hm… przymusowa, co więcej: były już dwie wizyty i obie były całkiem sympatyczne, a już na pewno okazały się bardzo owocne dla naszych gimnazjalistów.
Nasi uczniowie zostali zgłoszeni, jako reprezentanci naszej szkoły, przez p. Ewę, do udziału w 41 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego organizatorami są: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Uff… Przyznajcie – brzmi poważnie i bardzo oficjalnie.
W rzeczywistości nie było tak oficjalnie, co nie znaczy, że było łatwo i niepoważnie, o nie! Łatwo nie było, a tym bardziej niepoważnie! Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym ma na celu propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym oraz poznawania zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Szereg konkurencji, jakie przygotowano dla uczestników turnieju pozwoliło wyłonić najlepszych, czyli… DRUŻYNĘ z GIMNAZJUM z ŁODYGOWIC na czele z Anią Bigos, która zdobyła najwyższe wyniki spośród wszystkich gimnazjalistów, Ania była najlepsza we wszystkich konkurencjach – Brawo nasi!!! Później były gratulacje i prezenty, ale przede wszystkim ogromna radość i satysfakcja z osiągniętych wyników.
Przed naszą drużyną kolejny, przedostatni już etap, etap okręgowy, a to oznacza, że czeka ich sporo pracy. A my… dopingujmy im i trzymajmy kciuki. Brawo nasi!!!