SPORTOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW !!!

W piątek 4 października nasze sztafety dziewcząt i chłopców, po wcześniejszej wygranej w gminnych zawodach biegowych, pojechały do Węgierskiej Górki. Tam wzięły udział w Powiatowych Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpiły tam szkoły, które tak jak nasza zwyciężyły w swoich gminach.
Sztafeta dziewcząt w składzie: Nikola Wolska, Emilia Kalamus, Natasza Wacławek, Patrycja Szymik, Julia Krysta oraz Oliwia Jakubiec w ubiegłym roku na tych samych zawodach zajęła miejsce III. Więc z nadziejami i wielką determinacją dziewczyny stanęły na starcie. Rezerwową w drużynie była Emilia Rak. Każda z zawodniczek miała do pokonania dystans 800 metrów. Zaczęły bardzo mocno i już od pierwszych metrów zyskały prowadzenie. Tak samo było na drugiej i kolejnych zmianach. Nie dały rywalkom żadnych szans i zakończyły zawody na I miejscu !!!! Otrzymały okazały puchar i pamiątkowy dyplom oraz prawo reprezentowania powiatu na zawodach rejonowych, które odbędą się 08.10. 2019 w Zabrzegu.
Sztafeta chłopców w składzie Mateusz Zieliński, Konrad Czerwiński, Jacek Łagoda, Jakub Bogusch, Maksymilian Tomasik, Stanisław Barabasz oraz rezerwowy Dawid Czul także pokazała wolę walki. Rywalizacja była zacięta, ale niestety chłopakom nie udało się zająć miejsca na podium.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów biegowych !!!!!!!!!!!!!!