Bibliofile w raju – wyjazd na Śląskie Targi Książki

Niektórzy lubią zapach starych książek, na których osiadł kurz, inni wolą zapach farby drukarskiej na nowych egzemplarzach, ale są i tacy, którzy najbardziej przepadają za książką pachnącą przygodą i to nie tylko taką ot, z super bohaterem ratującym świat z paszczy smoka, ale taką intelektualną …

I kiedy nadarza się okazja, by w taką podróż ruszyć, żal byłoby ją zaprzepaścić. Tak właśnie pomyśleli, ba, zrobili, uczniowie naszej szkoły, którzy 11 listopada 2017 roku wybrali się na Śląskie Targi Książki do Katowic.

Sobotnie przedpołudnie spędzili na hasaniu pomiędzy wieloma stoiskami z książkami, komiksami, grami planszowymi i różnymi akcesoriami bibliofilskimi. Mogli zapoznać się z nowościami, które dopiero co trafiły na półki księgarskie, porozmawiać z autorami, poprosić o autograf i dedykację, zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie, posłuchać wywiadów z ludźmi związanymi ze światem kultury i sztuki np. z profesorami Koziołkiem i Bralczykiem, Katarzyną Bondą, Martą  Fox, Jackiem Cyganem czy Krzysztofem Skibą.  Na pewno wszyscy zrobili zakupy, cząstkę rajskiej książko-krainy zabrali ze sobą do domu i już w weekend utonęli w lekturze! Ale byli i tacy, którzy zaczęli czytać od razu, jeszcze na hali targowej!

Ci niezdecydowani, mogli skorzystać z pomocy medyków z Ostrego Dyżuru Literackiego i poprosić o receptę na dobrą książkę. Jednak takich osób wśród naszych uczniów było mało, raczej wszyscy czuli się na targach jak ryby w wodzie i poszukiwali dzieł swoich ulubionych autorów. Targając pod pachą literackie rarytasy, wrócili do domu w bardzo dobrym nastroju! Połknęli czytelniczego bakcyla i dzielą się swoją pasją z kolegami i koleżankami, są prawie jak mobilna reklama książki w wymiarze 4D!

oprac. J. Worek