100 kartek na 100-lecie odzyskania Niepodległości

W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i konieczności podkreślenia jej ważności, grupa nauczycieli ze szkół różnego stopnia, rozmieszczonych w całej Polsce opracowała wspólny projekt, do którego postanowiliśmy się włączyć.

Łączy on ze sobą, w niecodzienny sposób naszą szkołę, z ponad setką placówek z całej Polski. Pomimo, iż się nie znamy, nigdy nie spotkaliśmy się osobiście wyślemy do siebie pozdrowienia. Udział w tej innowacji będzie wyjątkową lekcją geografii, historii oraz świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się.

Będziemy mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski prześlemy pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. A także rozpropagujemy w ten sposób szkołę i Łodygowice w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały również krótką notkę informującą o nas, a widokówka będzie przedstawiała naszą miejscowość. W imieniu naszej społeczności szkolnej pocztówki wysyłają uczniowie klas 4a, 4b, 4c oraz 7a i 7b. Piękne pocztówki, specjalnie na tę okoliczność, przygotowywane są przez Gminny Ośrodek Kultury w Łodygowicach. Bardzo serdecznie dziękujemy!!

W dzisiejszych czasach tradycyjne wysyłanie pocztówek odchodzi w niepamięć. Piszemy do siebie przede wszystkim maile, SMS-y czy też wiadomości na portalu społecznościowym.

Wysyłanie widokówek jest czymś wyjątkowym, magicznym, regionalnym i bardzo często staje się oryginalną pamiątką na długie lata, dlatego warto przypomnieć ten sposób komunikowania się.