Szkoła
Siłownia 1
Siłownia 2
Siłownia 3
Hala 4
Hala 5
Hala 6
Hala 7

Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela

11 października uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. W uroczystej akademii w hali sportowej uczestniczyli nasi Nauczyciele i Pracownicy Szkoły, Uczniowie, ich Rodzice, oraz zaproszeni Goście.

Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego i upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

SPORTOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW !!!

W piątek 4 października nasze sztafety dziewcząt i chłopców, po wcześniejszej wygranej w gminnych zawodach biegowych, pojechały do Węgierskiej Górki. Tam wzięły udział w Powiatowych Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Do rywalizacji przystąpiły tam szkoły, które tak jak nasza zwyciężyły w swoich gminach.
Sztafeta dziewcząt w składzie: Nikola Wolska, Emilia Kalamus, Natasza Wacławek, Patrycja Szymik, Julia Krysta oraz Oliwia Jakubiec w ubiegłym roku na tych samych zawodach zajęła miejsce III. Więc z nadziejami i wielką determinacją dziewczyny stanęły na starcie. Rezerwową w drużynie była Emilia Rak. Każda z zawodniczek miała do pokonania dystans 800 metrów. Zaczęły bardzo mocno i już od pierwszych metrów zyskały prowadzenie. Tak samo było na drugiej i kolejnych zmianach. Nie dały rywalkom żadnych szans i zakończyły zawody na I miejscu !!!! Otrzymały okazały puchar i pamiątkowy dyplom oraz prawo reprezentowania powiatu na zawodach rejonowych, które odbędą się 08.10. 2019 w Zabrzegu.
Sztafeta chłopców w składzie Mateusz Zieliński, Konrad Czerwiński, Jacek Łagoda, Jakub Bogusch, Maksymilian Tomasik, Stanisław Barabasz oraz rezerwowy Dawid Czul także pokazała wolę walki. Rywalizacja była zacięta, ale niestety chłopakom nie udało się zająć miejsca na podium.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników zawodów biegowych !!!!!!!!!!!!!!

XXI Jesienny Zlot Turystyczno Ekologiczny „Czyste Góry 2019”

Na szlak, pod opieką p. Eweliny Okrzesik i p. Lucyny Zuziak wyruszyła grupa młodych ekologów z klasy 5a i 5b. Jak co roku wzięliśmy udział w zlocie ekologicznym, by włączyć się w ogólnoświatową akcje sprzątania świata. Myślimy globalnie, a działamy lokalnie. W tym roku porządkowaliśmy szlak turystyczny biegnący od Węgierskiej Górki przez Przybędzę, Matyskę do Radziechów. Oj było, co zbierać….. puszki, plastikowe butelki, opakowania, woreczki, papier. Pełne worki śmieci donieśliśmy do miejsca zbiórki.

Pięciuset uczestników zlotu z powiatu żywieckiego gościła Szkoła Podstawowa w Radziechowach. Tam otrzymaliśmy gorący posiłek i po krótkim odpoczynku wzięliśmy udział w przygotowanym konkursie: ekologiczno-krajoznawczym.

W kategorii klas piątych wiedzą wykazała się dwójka naszych uczniów z klasy 5a zdobywając:

  • I miejsce Karol Strzałka
  • III miejsce Klaudia Piątek

Zwycięzcy otrzymali ciekawe nagrody książkowe- GRATULACJE!

Ponadto każdy z uczestników zlotu otrzymał upominki zakupione ze środków pochodzących z opłat za korzystanie ze środowiska oraz administracyjnych kar pieniężnych.

Zaciekawiła nas strefa edukacyjna Firmy Żywiec Zdrój, w której były prowadzone warsztaty dotyczące segregacji odpadów oraz na temat recyklingu butelek plastikowych i nadawaniu im „drugiego życia”. Dużą atrakcją była edukacyjna śmieciarka Firmy Żywiec Zdrój, we wnętrzu której zaaranżowano wystawę pokazującą drogę butelki PET od wrzucenia jej do żółtego kosza, aż do powstania nowych produktów. Mogliśmy zobaczyć, a także poczuć i dotknąć tworzywo powstałe w wyniku recyklingu butelek PET.

Zmęczeni, ale usatysfakcjonowali wróciliśmy późnym popołudniem do domów. Czujemy, że zrobiliśmy dużo dobrego dla naszej planety, która tonie w plastiku. Każdy z was może się dołączyć, choćby dziś. Jak? To proste!! Segregujmy śmieci – STARANNIE!!!

 

Zbiórka żywności „Kromka chleba dla Sąsiada”

W dniach 20-21 września 2019 roku została przeprowadzona w całej Polsce zbiórka żywności pod hasłem „Kromka chleba dla Sąsiada”. Organizatorem zbiórki był Caritas Polska, a w naszej diecezji oddział diecezjalny Caritas.

Uczniowie klas siódmych, ósmych oraz absolwenci Szkoły Podstawowej nr1 w Łodygowicach już po raz siódmy wzięli udział w tej akcji. Jako wolontariusze zbierali trwałe produkty żywnościowe w sklepie Biedronka w Łodygowicach przy ul. Beskidzkiej. Zebrane dary zostały przekazane do oddziału Caritas w Bielsku- Białej, skąd  będą systematycznie rozprowadzane potrzebującym.

Wszystkim wolontariuszom i ludziom, którzy otworzyli swoje serce na potrzeby innych, angażując się w zbiórkę, serdecznie dziękujemy.

Opiekunki Szkolnego Koła Caritas

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019 / 2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbyło się 2 września 2019r. o godzinie 9.00 w hali sportowej naszej Szkoły. Rozpoczęcie roku szkolnego było połączone z akademią z okazji 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. II wojna światowa była największym w dziejach konfliktem zbrojnym trwającym od 1939 do 1945 roku. W dzisiejszej literaturze naukowej za początek wojny powszechnie uznaje się inwazję III Rzeszy na Polskę 1 września 1939 roku. Łącznie straty i zniszczenia wojenne nie są możliwe do określenia. Zginęło nawet powyżej 80 milionów osób. Olbrzymie i niepowetowane szkody wojna przyniosła w Polsce. Liczbę ofiar śmiertelnych szacuje się na 6 do 7,5 milionów. Tylko z rąk niemieckich życie miało stracić ponad 5 milionów obywateli przedwojennej II Rzeczpospolitej, w tym 1,5-1,7 miliona Polaków i około 3 milionów Żydów. Straty materialne w samej Warszawie szacowano na przeszło 45 miliardów dolarów. Koniec wojny w Europie nastąpił w maju 1945 roku. Ceremonia kapitulacji III Rzeszy odbyła się dwukrotnie – najpierw przed przedstawicielami sił zachodnich, a następnie – wszystkich trzech sprzymierzonych mocarstw. Drugi z dokumentów podpisano 9 maja 1945 roku 16 minut po północy. (www.ciekawostkihistoryczne.pl)