Konsultacje dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach informuje, że w środę, 29 stycznia
nie będzie konsultacji
dla rodziców  uczniów naszej szkoły. 

Czytaj dalej

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – 8032,19 zł

Kwota zebrana przez naszą drużynę harcerską „Leśna Kompania” 12.01.2020. Dziękujemy.
Czytaj dalej

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku 2020 !!!

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łodygowicach – Jasełka – 20 grudnia 2019.

Stary 2019 rok już minął, nowy 2020 przed nami.
Życzymy Wam w Nowym Roku wszystkiego, co dobre, wszystkiego, co daje szczęście.
Życzymy Wam wszelkiej pomyślności, sił i wytrwałości w dążeniu do zamierzonych celów, podejmowania trafnych decyzji w trudnych sytuacjach i sukcesów w szkole i w pracy oraz w życiu osobistym.
Przede wszystkim życzymy Wam w Nowym Roku zdrowia i spokoju ducha, powodzenia i radości życia – znajdźcie w sobie uśmiech, a wszystko inne na pewno się ułoży.

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 1 w Łodygowicach

Czytaj dalej

Pierwsza taka pracownia w Gminie Łodygowice.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Łodygowicach 6 listopada 2019r odbyło się uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni, którą nazwano EKO BAZA laboratorium ekologiczno- przyrodnicze powstałej przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele władz gminy: pan wójt Andrzej Pitera, pani sekretarz Marta Stanowska, pani Halina Wajdzik, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Mieszczak. Przybyli również pracownicy Instytutu Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie: pani profesor Alicja Walosik i pan dr Marek Guzik. Delegaturę Śląskiego Kuratorium Oświaty w Bielsku reprezentowała pani Elżbieta Sobieska. Na uroczystość przybyła również pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Krystyna Madziar, prezes LMiR Okręgu Bielskiego pan Edward Szpoczek, przedstawiciele BIURA PLUS oraz rodzice z przewodniczącym Rady Rodziców panem Ryszardem Czernkiem na czele.

Po powitaniu gości przez dyrektora szkoły pana Mirosława Jakubca odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości połączona tematycznie z otwarciem nowej sali. Motywem przewodnim uroczystości było: „Piękna nasza Polska cała”. W barwy narodowe biało –czerwone wpisano w tym dniu również kolor zielony, bowiem w ramach projektu Zielona Pracownia 2019 otwarta została EKO BAZA- laboratorium ekologiczno- przyrodnicze w naszej szkole, pierwsza taka pracownia w Gminie Łodygowice.

Sala jest nowoczesna, wyposażona w pomoce multimedialne mające na celu uatrakcyjnienie lekcji biologii, geografii i przyrody, a także rozwijanie u uczniów świadomości ekologicznej. Wśród zakupionych pomocy na szczególną uwagę zasługuje ekran interaktywny, laboratorium Einstein służące do wykonywania doświadczeń i eksperymentów w sali a także w terenie oraz mikroskopy. Pracownia jest pięknie oświetlona. Na ścianach znajdują się ręcznie wykonane makiety z mchu przedstawiające proces fotosyntezy i oddychania oraz fototapeta z Morskim Okiem i krajobrazem Tatr. Jest też pięknie podświetlony obieg wody w przyrodzie i układ słoneczny. W pracowni znajduje się również oczyszczacz powietrza i mnóstwo roślin mających wzbogacać pomieszczenie w tlen, las w słoiku i mini szklarnie z sukulentami. Są też specjalne kosze, aby uczniowie wyrabiali u siebie nawyk segregacji odpadów. Zakupiono również mnóstwo pomocy dydaktycznych przydatnych do prowadzenia lekcji, które na otwarciu prezentowali uczniowie. Eko Bazę wyposażono w nowe stoliki sześcioosobowe, aby uczniowie mogli pracować w grupach oraz ergonomiczne krzesełka sprzyjające zachowaniu prawidłowej postawy podczas procesu dydaktycznego. Cały wystrój i wyposażenie ma na celu wprowadzać klimat, w którym lepiej i przyjemniej będzie uczniom zdobywać i przyswajać wiedzę.

Zaproszonym gościom podobała się nowo powstała pracownia.

Całość uroczystości relacjonowali redaktorzy: RADIA BIELSKO- Paweł Chudecki oraz RADIA ESKA – Katarzyna Graboń. Audycję z przebiegu uroczystości dwukrotnie emitowano.

Kto kocha ojczyznę – kocha przyrodę, czyste powietrze, wody, las, zatem ekologia powinna stać się dla niego celem nadrzędnym. Taką postawę prezentuje niewątpliwie nasza SZKOŁA I GMINA. Dowodem jest m.in. nowo otwarta EKO BAZA, która będzie służyć rozwijaniu świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej i jednocześnie całym sercem wspierać politykę GMINY, która ma na celu walkę ze smogiem, dbałość o czystość powietrza, wód, środowiska naturalnego.

Czytaj dalej

Uczestnicy projektu w Warszawie

Podsumowaniem jednej z części projektu gminnego „Nasze Dzieci – Biologiczny Punkt Widzenia”, realizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 w Łodygowicach, był wyjazd uczestników do Warszawy. W dniach 3-4 oraz 8-9 października 2019r. łącznie 90 uczniów wraz z opiekunami udało się na dwudniową wycieczkę do stolicy, gdzie zwiedzali Centrum Nauki Kopernik, uczestniczyli w zajęciach w laboratorium biologicznym i chemicznym oraz poznawali stanowiska do doświadczeń fizycznych, chemicznych, a także biologicznych. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się te, które dotyczyły człowieka. Centrum Nauki Kopernik to prawdziwy raj dla małych i dużych miłośników nauki. Każdy mógł tu odkrywać tajemnice natury, poznawać je i świetnie się przy tym bawić. To niezwykłe miejsce, gdzie można było poczuć się jak badacz i odkrywca. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali doświadczenia, przekonując się, jak zmysły pozwalają nam odbierać świat. Sprawdzali też możliwości swojego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów, podatność na iluzje. Setki eksponatów pomagały zrozumieć zjawiska związane z falami czy prądem. Po wizycie w CNK, z równie wielkim zainteresowaniem, dzieci podziwiały Ogród Botaniczny, Stadion Narodowy, Stare Miasto. Odwiedzili również Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pomnik Małego Powstańca. Pełna emocji była też wizyta w Pałacu Kultury, a w szczególności jazda windą na 30 piętro. Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak warszawskie ZOO, w którym uczniowie spędzili kilka godzin na obserwowaniu zwierząt i robieniu zdjęć, wykorzystanych później w Konkursie na Najciekawszy Obiekt Przyrodniczy widziany okiem obiektywu. Uwieńczeniem wizyty w ZOO było wypełnienie kart pracy przez uczniów klas VII i VIII. Z tego naukowego wyjazdu uczniowie wrócili, nie tylko bardzo zadowoleni, ale przede wszystkim bogatsi o nową wiedzę z zakresu biologii, chemii, fizyki i nauki o człowieku. Niektóre dzieci po raz pierwszy były w Warszawie, więc zachwyciły się zabytkami i architekturą naszej stolicy. Warto wspomnieć, że nawiązano nowe znajomości, przyjaźnie, które na pewno pozostaną wszystkim w pamięci na dłużej.

Czytaj dalej