Zespół Szkół nr 1 w Łodygowicach
Zespół Szkół nr 1 w Łodygowicach, 34-325 Łodygowice, ul. Okrężna 1. tel./fax: +33 8620627
Strona główna arrow Napisz do nas
05.08.2015.
Napisz do nas
Rok szkolny 2013 / 2014 Utwórz PDF Drukuj

Rok szkolny 2013/2014 już za nami.

Dzisiaj odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Na akademiach pożegnaliśmy uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej oraz absolwentów Gimnazjum.

Zyczymy wam wszystkim spokojnych, bezpiecznych wakacji.

 

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

W dniach 10-17 czerwca 2014 r. nasza młodzież gimnazjalna wraz z rówieśnikami z Gimnazjum w Łodygowicach Górnych uczestniczyła w polsko-niemieckiej wymianie.  Była to już 7 wymiana między naszymi szkołami.
Nasze zaprzyjaźnione St. Viti  Gymnasium z Zeven niedaleko Bremy i w tym roku przyjęło nas bardzo gościnnie. Uczestniczyliśmy w życiu szkoły. Byliśmy na lekcjach, zwiedzaliśmy obiekt szkolny. Byliśmy nad Morzem Północnym i wędrowaliśmy w czasie odpływu po Morzu Wattowym, zapoznawaliśmy się z jego fauną i florą.
Zeven 2014 Bardzo ciekawą wycieczką był wyjazd do Hamburga. W czasie rejsu statkiem po Łabie zwiedzaliśmy imponujący port, oglądaliśmy dzielnicę przyszłości Hafen City a następnie z wieży kościoła św. Michała podziwialiśmy panoramę miasta. Wspólnie spędzany czas pozwolił nam poznać inną kulturę, zwyczaje i język. Mogliśmy poznać lepiej mentalność naszych sąsiadów. Uczyliśmy się siebie wzajemnie. 
Miejscem, w którym mogliśmy się dobrze poznać, był dom rodzinny i chwile spędzone w wolnym czasie. Wspólny czas przy grillu i mecz w siatkówkę wspaniale integrował grupę. Wielu z nas ze swoimi rodzinami w niedzielę odwiedziło Bremę.

Poznawaliśmy się również w czasie pracy nad projektem. Każdy z uczestników wraz ze swoim niemieckim partnerem miał za zadanie wykonanie rzeźby w kamieniu, której tematem była przyjaźń. Następnie z bloków kamiennych zbudowaliśmy dwie duże rzeźby, które stanęły przed szkołą w Zeven. Cieszymy się, że efekt naszej pracy jeszcze przez lata będzie opowiadać o naszej wymianie.
Pożegnanie na dworcu autobusowym w Zeven było pełne wzruszeń. Wracaliśmy do Polski z szerszym patrzeniem na ludzi i świat. Pogłębiliśmy również swoje umiejętności posługiwania się językiem obcym. Wszyscy cieszyliśmy się z tych pięknych chwil w Niemczech.

Zdjęcia z wyymiany są opublikowane w naszej Galerii.


 Cepy, fajerki i chlebowy piec, czyli o niezwykłym projekcie pewnych gimnazjalistów …

Projekty Gimnazjalne 2014 Wykonanie projektu od kilku lat jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Uczniowie zazwyczaj wybierają tematy związane ze sportem, muzyką, miejscowością, w której mieszkają czy też najciekawszymi zakątkami świata, jednakże w roku szkolnym 2013/2014 pięcioro uczniów Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach postanowiło całkowicie odbiec od utartych konwenansów i podjąć się nietuzinkowego zadania, którego efekty pozostaną na zawsze w pamięci następnych pokoleń.Izba regionalna

Pracę nad swoim projektem rozpoczęliśmy od uzyskania zgody  p. dyrektora  Mirosława Jakubca, by starą harcówkę mieszczącą się w podziemnej części siedziby naszej szkoły zamienić w izbę regionalną z prawdziwego zdarzenia. Pomalowanie ścian i wyczyszczenie eksponatów zajęło nam kilka dni, jednakże był to dopiero początek zmagań i trudu, które, jak wierzyliśmy, miały nam zagwarantować sukces.

W czasie pracy niewątpliwie potrzebna była swego rodzaju inspiracja i niebanalny pomysł. Postanowiliśmy zatem udać się na wycieczkę, by móc wyobrazić sobie, do czego tak właściwie zmierzamy. Izba regionalna Wizyta w Starej Chałupie oraz Kuźni w Milówce pozwoliła nam uzmysłowić sobie, jak powinna wyglądać nasza izba. Staliśmy się zgraną grupą ciekawych świata nastolatków, którym pozostało jedynie wytrwale dążyć do celu, bo czas nieubłaganie upływał, nie dając chwili wytchnienia.

Przyszła więc pora na wykonanie pieca, który w gruncie rzeczy stał się wizytówką Szkolnej Izby Regionalnej. Nie obyło się oczywiście bez zabawnych sytuacji, co gwarantowało miłą atmosferę i dodatkowo motywowało do pracy. Sprzątanie, wiercenie, malowanie, skręcanie półek, Izba regionalna laminowanie dokumentów; wszystkie te czynności zajęły kilka tygodni, jednakże z dnia na dzień byliśmy coraz bardziej utwierdzeni w przekonaniu, że pozostawimy po sobie trwały ślad.

Nadszedł dzień, w którym wszystko miało stać się jasne. 12 czerwca nauczyciele oraz niektórzy uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach zobaczyli efekty naszej pracy. Słowa uznania i zachwyt oglądających były dla nas najpiękniejszym wynagrodzeniem. Odetchnęliśmy z ulgą, gdy Szkolna Izba Regionalna była już całkowicie gotowa.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego niezwykłego miejsca, a w szczególny sposób pomysłodawcy projektu - p. Krystynie Mikociak, która aktywnie z nami współpracowała Izba regionalna i służyła radą oraz opiekunce grupy - p. Katarzynie Maślance, bez pomocy której tego przedsięwzięcia na pewno nie udałoby nam się zrealizować.

Celem, który przyświecał nam podczas pracy, była chęć stworzenia miejsca, za sprawą którego uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach mogliby poznać unikatową historię i zwyczaje naszego regionu, a także poczuć atmosferę minionych lat. Mamy nadzieję, że Szkolna Izba Regionalna będzie służyła następnym pokoleniom i sprawi, że przeszłość naszej miejscowości nie będzie im obca, a przyszłość nie zatrze jej śladów…

Weronika Mrowiec - kl. 3C

 Z Łodygowic na Wiejską

Posłanki na sejm dzieci i młodzieży Dwie uczennice ZS nr 1 w Łodygowicach: Patrycja Jakubiec oraz Aleksandra Dobija w ramach konkursu organizowanego przez Sejm RP, Ministerstwo Edukacji oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej uzyskały mandaty poselskie na XX Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Wcześniej ich zadaniem było przygotowanie i przeprowadzenie debaty skłaniającej do refleksji nad tym, co daje młodym ludziom możliwość funkcjonowania w demokratycznym społeczeństwie europejskim. Wywiązały się z niego bardzo dobrze, gdyż znalazły się w gronie 460 gimnazjalistów i licealistów, którzy 1 czerwca br. zasiedli w ławach poselkich parlamentu w Warszawie.

Posłanki na sejm dzieci i młodzieży Młodych parlamentarzystów powitała marszałek Ewa Kopacz.  W swoim przemówieniu zwróciła uwagę na to, iż nic nie jest dane raz na zawsze, a demokrację należy pielęgnować: Demokracja to bardzo delikatny kwiat, dla którego wodą są wybory - parlamentarne, prezydenckie, europejskie, do samorządu terytorialnego, jak i do samorządu szkolnego - mówiła. Podkreślała, że dla każdego, komu zależy na Polsce wybory są najważniejszym sprawdzianem z obywatelskości, to dowód współodpowiedzialności i dojrzałości.

Posłanki na sejm dzieci i młodzieży Tak jak inni młodzi posłowie dziewczyny wzięły udział w spotkaniu z Rzecznikiem Praw Dziecka, Marszałkami Sejmu i Senatu oraz wieloma innymi politykami. Niezwykłym doświadczeniem były warsztaty dotyczące projektów szkolnych, a także głosowanie nad ustawami. Ogromna ciekawość, zdziwienie, ekscytacja mieszały się z onieśmieleniem, momentami przerażeniem, ale wydarzenia, których były uczestnikami, nie należały do codziennych i z pewnością pozostaną w ich pamięci na zawsze.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!


Szkolenie członków Ligi Morskiej i Rzecznej z zakresu ratownictwa wodnego już za nami!

Ahoj! Czy wiecie, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia? Co zrobić, gdy tonący wzywa pomocy, a w pobliżu nie ma dorosłych? Jeśli nie, to zapytajcie członków i sympatyków Ligi Morskiej i Rzecznej działającej od niedawna w naszej szkole. To właśnie oni w ubiegłą środę uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez policjantów oraz ratowników Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i dzięki temu mogli przypomnieć sobie podstawowe wiadomości dotyczące reagowania w przypadku zagrożenia życia i zdrowia ludzkiego.

Najpierw wszyscy uczestnicy szkolenia wraz z paniami Krystyną Potrzebą-Jakubiec – opiekunką Ligi,  Barbarą Gąsiorek-Kolonko oraz Joanną Worek zgromadzili się na terenie Klubu Żeglarskiego „Halny” w Zarzeczu. Przed rozpoczęciem szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego uczniowie z naszej szkoły (z klas piątych) oraz ich koledzy i koleżanki ze szkoły w Zarzeczu, śmiali się i rozmawiali, podziwiając przy tym urokliwy krajobraz jeziora i gór. Kiedy jednak policjanci z komisariatu w Łodygowicach rozpoczęli prelekcję, wszyscy uważnie słuchali o tym, jak wezwać służby ratownicze, na jakiej zasadzie działa numer alarmowy 112, co zrobić, by być bezpiecznym w domu i na podwórku, a szczególnie nad jeziorami, rzekami i morzem. Woda naprawdę może być bardzo zdradliwa   i niebezpieczna, dlatego pan policjant szczegółowo omówił sposób prawidłowego zakładania kamizelki ratunkowej. Ponadto szczegółowo przedstawił, w jaki sposób możemy pomóc tonącemu. Podstawowe informacje z zakresu pierwszej pomocy przypomniał ratownik Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Odpowiedział także na pytania słuchaczy dotyczące nietypowych przypadków zagrożenia życia. Po zakończonym szkoleniu na uczestników czekała niespodzianka! Policjanci i ratownicy zabrali ich na fascynującą przejażdżkę motorówkami! Trzeba przyznać, że była to nie lada atrakcja! Wszystkim podobało się ślizganie po falach, ale największe wrażenie zrobiły szybkie manewry zawracania łodzi! Wtedy nawet najwięksi ponuracy odzyskali dobry humor i co więcej, nie stracili go do końca dnia, ponieważ po opuszczeniu motorówek, wskoczyli na pokład statku turystycznego, który zabrał ich w bardzo, ale to bardzo przyjemny rejs po Jeziorze Żywieckim. Niektórzy zaszyli się pod pokładem, a inni podziwiali widoki i opalali się na rufie. Zachwyceni przygodą, jeszcze nie na morzu, ale na jeziorze, wrócili piechotą do szkoły wraz z opiekunkami. A teraz, nucąc szanty, marzą o kolejnym rejsie! Wiedzą już, co zrobić, gdy zdarzy się wypadek. Nie martwcie się, gdy będziecie w potrzebie, na pewno ochoczo ruszą wam z pomocą.

 oprac. Joanna Worek

 

Wyniki Konkursu Matematycznego "Olimpijczyk"

Na zakończenie roku szkolnego 2013/14 uczniowie klas II i III Szkoły Podstawowej zostali zaproszeni do konkursu matematycznego „Olimpijczyk”.

Pomoce potrzebne do rozegrania konkursu, czyli Pudełka „Olimpijczycy” oraz Karty matematyczne „Tabliczka mnożenia” zostały zakupione z funduszu Komitetu Rodzicielskiego, któremu gorąco dziękujemy.

Wychowawcy klas wyłonili spośród całego zespołu klasowego po pięciu przedstawicieli, którzy najlepiej opanowali znajomość tabliczki mnożenia i reprezentowali klasę w zawodach.

Stanęli oni przed trudnym zadaniem opanowania tremy, popisania się szybkością, refleksem i dokładnością w konkursie, który sprawdzał przede wszystkim poziom opanowania tabliczki mnożenia

 A oto zwycięzcy konkursu, wśród uczniów klas II:

 • pierwsze miejsce zajął Karol Pietrasina, który uzyskał czas 1 minuta 21 sekund,
 • drugie miejsce otrzymała Karolina Gluza, która uzyskała czas 1 minuta 28 sekund,
 • trzecie miejsce przypadło Dominikowi Maślonce, który uzyskał czas 1 minuta 43 sekundy.

Wśród klas III:

 • pierwsze miejsce Julia Bułka z czasem 1 minuta 48 sekund,
 • drugie miejsce Kacper Bil z czasem 2 minuty 4 sekundy,
 • trzecie miejsce Stanisław Suchanek 2 minuty 16 sekund.

Rekord szkoły w znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów klas II należy do Karola Pietrasiny, a wśród klas III do Julii Bułki.

Gratulujemy i już zachęcamy uczniów do pobicia ustanowionych rekordów w roku szkolnym 2014/15.

Anna Wątroba

Święto Szkoły - 6 czerwca 2014r

Święto Szkoły 2014 W piątek, 6 czerwca 2014r. nasza szkoła  obchodziła swoje święto.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się m. in. poseł  S. Pięta, wójt gminy A. Pitera, ks. proboszcz J. Zajda i radni naszej gminy: Krystyna Potrzeba-Jakubiec, Małgorzata Mieszczak.
Uroczystość  rozpoczęła się mszą św. w naszym Kościele Parafialnym.
Podczas części oficjalnej uroczystości przedstawieni i nagrodzeni zostali  uczniowie, którzy wyróżnili się w bieżącym roku szkolnym. Wychowawcy przedstawili sylwetki wzorowego Absolwenta. W szkole  podstawowej najlepszym uczniem okazała się Karolina Fijak, a w gimnazjum Weronika Mrowiec. Obie uczennice przez cały etap kształcenia wyróżniały się wzorowym zachowaniem, osiągały wysokie wyniki ze wszystkich przedmiotów i były laureatkami wielu  konkursów szkolnych i pozaszkolnych.
Święto Szkoły 2014Oklaskiwaliśmy też najlepszych sportowców, Martynę Pindel ze szkoły podstawowej i Klaudię Gruszecką z gimnazjum. Osiągnięcia obu dziewczyn przedstawili nauczyciele wychowania fizycznego. Zwrócili uwagę na ich wzorową postawę, zaangażowanie podczas zawodów i umiejętność walki fair play.
Podczas akademii mogliśmy też gratulować sukcesów wielu innym uczniom, którzy zostali laureatami  licznych konkursów i zawodów.
Wszyscy – Weronika Mrowiec, Karolina Fijak, Klaudia Gruszecka, Weronika Pindel, grupy sportowe, dzieci z wieloma talentami, o przeróżnych zainteresowaniach  zostały zaproszone na scenę, gdzie dyrektor Zespołu szkół mgr Mirosław Jakubiec wręczył  im nagrody.
 
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem dla uczniów  przygotowanym przez Radę Rodziców oraz sportowymi rozgrywkami. Mogliśmy kibicować podczas meczów, w których współzawodniczyli ze sobą  uczniowie. Do sportowej zabawy przyłączyli się potem nauczyciele i samorządowcy, którzy rozegrali mecze piłki siatkowej i nożnej.
 

IV Międzyszkolny Turniej Regionalny za nami!


W tegorocznym  Międzyszkolnym Turnieju Regionalnym, poświęconym w szczególny sposób lokalnym twórcom ludowym, który miał miejsce w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Pietrzykowicach 28 maja 2014 roku, wzięły udział cztery drużyny reprezentujące poszczególne szkoły z Gminy Łodygowice.
Powspominajmy, jak to było...
Drużyny przybyły do szkoły w Pietrzykowicach przed rozpoczęciem turnieju, by przygotować stoiska poświęcone twórcom regionalnym z ich miejscowości. Wraz z reprezentacją naszej szkoły na specjalne zaproszenie przybyła pani Maria Maślanka, członkini KGW w Łodygowicach, która zaprezentowała niezwykłej urody kwiaty z bibuły, które tworzy i wystawia. Chętni, mogli nauczyć się trudnej sztuki robienia bibułkowych cudeniek. Na stoisku przygotowanym przez dzieci z naszej szkoły nie zabrakło przecudnych koronek, haftowanych serwetek, obrazów na szkle, pięknych bibułkowych kwiatów zrobionych przez uczniów, a także prac plastycznych przedstawiających zabytki Łodygowic. Uwagę oglądających przyciągały rękopisy tomików poezji nieżyjącej już poetki pani Heleny Zając.
Po oficjalnym przywitaniu gości, głos zabrał m. in. Pan Sekretarz Gminy Stanisław Kucharczyk oraz prowadząca całą imprezę Pani Krystyna Mikociak. Następnie uczniowie pokazali prezentacje multimedialne poświęcone twórcom ludowym. Faustyna Cwajna oraz Julia Kopacz poradziły sobie z tym zadaniem doskonale! Pięknie i interesująco opowiedziały kolegom i koleżankom o naszych poetkach, rzeźbiarzach i bibułkarzach. Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie, pełni sił i motywacji uczniowie i ich opiekunowie, powrócili na salę gimnastyczną, by zaprezentować piosenkę o swoich miejscowościach oraz taniec. Nasza drużyna zachwyciła publiczność dynamicznym układem choreograficznym i melodyjnym śpiewem. Na koniec przedstawiciele wszystkich szkół wzięli udział w konkursie wiedzy o Gminie Łodygowice. Nasi znów błysnęli wiedzą i polotem, odpowiadając na wszystkie pytania bez zająknięcia!
W trakcie turnieju można było nauczyć się od pani Marii Maślanki robienia bibułkowych kwiatów, a od pana Adamczyka wyplatania koszyków z wikliny. Każdy mógł także porozmawiać z Panią Genowefą Iwanek, gawędziarką z Pietrzykowic, która z uśmiechem dzieliła się swoimi „pogodkami” i gawędami.
Uczniowie wrócili do szkoły z uśmiechami na twarzy, ponieważ turniej przebiegał w niesłychanie pogodnej atmosferze. Można było zaprzyjaźnić się z uczniami z sąsiednich miejscowości i wspólnie spędzić miłe przedpołudnie. Już za rok odbędzie się kolejny Turniej Regionalny, z którego podobnie jak i w tym roku, uczniowie przywiozą dyplomy uznania.
Gratulujemy sukcesu uczniom oraz wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację turnieju! Z serca wszystkim dziękujemy za włożony w organizację trud i poświecony czas!
oprac. Joanna Worek
 

 Pasja, talent, sukces! Laury za grę aktorską!


Uczennice klasy 6b, Julia Góra i Agata Bieniek stanęły na deskach Sokolni w Buczkowicach, by zaprezentować publiczności i jury przepiękne monodramy. Dziewczęta wzięły udział w XV Miniaturach Teatralnych - Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień i Monodramów.
Julia Góra została laureatką w kategorii monodramów. Gratulujemy wielkiego sukcesu! Nagrodzono ją za monodram pod tytułem „Bajka o zasmuconym smutku”. Oczarowała publiczność piękną i wyrazistą grą, nienaganną dykcją oraz głębią przekazu. Do serc widzów spłynęła kropla nadziei, która zawsze pokonuje nawet najsmutniejsze smutki. O tym właśnie swoim głosem i ciałem opowiadała młoda aktorka, starając się na przemian uosabiać smutek i nadzieję, które są stale obecne w życiu ludzi. Gra symbolami i kolorami dodała widowisku uroku i magii, a upostaciowione uczucia przemawiały do wyobraźni i serc widzów.
Równie udany monodram zaprezentowała debiutantka w tej kategorii, Agata Bieniek, która podjęła się przeniesienia na scenę utwór S. Silversteina pod tytułem „Chłopiec i drzewo” Widzowie, oglądając występ uczennicy, przenieśli się w niezwykły krajobraz rodem z baśniowej opowieści, w której chłopiec spotyka swego wiernego przyjaciela – drzewo. Nie jest to jednak zwykłe drzewo, ponieważ potrafi kochać i współczuć. Metaforyczna historia opowiedziana przez Agatę, olśniewała przepiękną oprawą plastyczną i delikatnością przekazu, a odmienny sposób obrazowania i gra rekwizytami przyciągała uwagę publiczności.
Oprócz prezentacji monodramów, dziewczęta wraz opiekunkami podziwiały występy grup teatralnych z całego województwa śląskiego. Ponadto uczestniczyły w warsztatach teatralnych prowadzonych przez panią Aleksandrę Zawalską, aktorkę Teatru Laki i Aktora „Ateneum” w Katowicach. Podczas zajęć poznały podstawy animacji przedmiotu. Stworzyły pięciominutową miniaturę teatralną, w której główną rolę zagrały krzesła, kolorowe chusty oraz dziwaczne torby i torebki.
Serdecznie gratulujemy sukcesu obu dziewczętom i marzymy o tym, by znów zobaczyć je na scenie!
oprac. Joanna Worek
 

 Z WIZYTĄ U DINOZAURÓW

Park Dinozaurów Klasy pierwsze właśnie odbyły swoją pierwszą wspólną wyprawę. Odwiedziliśmy Zatorland, gdzie królują ogromne prehistoryczne stwory. Pobyt w tym niezwykłym miejscu zaczęliśmy od zwiedzenia Parku Dinozaurów. Zobaczyliśmy wiele ciekawych, a czasem przerażających stworzeń. Większość głośno ryczała i poruszała się. Największą frajdę sprawił jednak gad, który oblał naszą grupę wodą. Później mogliśmy do woli poszaleć w wesołym miasteczku. Były karuzele, samochodziki, wagoniki i mnóstwo innych wspaniałych urządzeń. Na tym jednak atrakcje się nie kończyły. Kolejnym punktem wycieczki było kino 5D, w którym wyświetlono nam film o życiu dinozaurów. Efekty specjalne towarzyszące projekcji były niesamowite. Nasze fotele podskakiwały, prószył na nas śnieg, chlapała nas woda. Rewelacja!!! Zmęczeni ale niesamowicie zadowoleni wróciliśmy do domów. To była wspaniała przygoda.

M. Sanetra-Kała

 Zdjęcia z wyprawy do parku dinozaurów są już w naszej galerii.


WARSZAWA 2014

Warszawa 2014 W dniach 13-16 maja br. odbyła się coroczna wycieczka drugich klas gimnazjum do Warszawy. Mieliśmy okazję pod opieką naszych wychowawczyń: Doroty Markiel, Aleksandry Wandzel oraz Katarzyny Maślanki spędzić cztery dni w stolicy.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Muzeum Mikołaja Reja w Nagłowicach, Muzeum Zegarów w Jędrzejowie i ruiny zamku w Chęcinach. Następnie  udaliśmy się do miejsca noclegu, którym było Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Syrenka” na ulicy Karolkowej. W środę oraz czwartek zobaczyliśmy wiele ciekawych miejsc: Wilanów, Powązki, Łazienki oraz Zamek Królewski. Dzięki Panu Posłowi Stanisławowi Pięcie mogliśmy wejść do gmachu Sejmu RP, zobaczyć  na własne oczy miejsca, które do tej pory znaliśmy tylko z programów informacyjnych. Tradycyjnie w sejmowej kawiarence zostaliśmy poczęstowani  pyszną szarlotką i soczkiem.

Warszawa 2014 Wielu z nas za najciekawszy punkt wycieczki uznało wizytę w Muzeum Powstania Warszawskiego.  Było to  dla nas nie tylko miejsce refleksji, ale mogliśmy się tam wiele nauczyć o trudnej historii naszego kraju. Warto również wspomnieć, że zwiedzanie Warszawy wcale nie byłoby takie ciekawe, gdyby nie nasz wspaniały przewodnik – Pan Ryszard Gołębiowski. To on opowiadał ciekawostki i anegdoty związane z każdym miejscem, zapewniał rozrywkę oraz dbał o nas przez te dwa dni. Cała nasza grupa bardzo go polubiła.

Piątek był dniem kończącym nasz wyprawę. Mieliśmy okazję zwiedzić Pałac Kultury i Nauki, a w nim Muzeum Techniki.  Niestety, po tej wizycie nadszedł czas powrotu do domu. Te cztery niezapomniane dni pozwoliły nam zbliżyć się do siebie oraz poznać uroki naszej stolicy. Oprócz wielu pamiątek przywieźliśmy wspaniałe wspomnienia, za które organizatorom tego wyjazdu serdecznie dziękujemy!

Drugoklasiści


Nasze młode szczypiornistki w finale wojewódzkim !!!


W sobotę 24 maja, w Gilowicach odbył się turniej „Szczypiorniak na Orlikach 2014”. To impreza ogólnopolska, którą zorganizował Związek Piłki Ręcznej w Polsce przy współpracy ze Stowarzyszeniem Piłki Ręcznej Żywiecczyzna. Zmagania sportowe rozpoczęły się o godz. 9.00 na kompleksie boisk Orlik obok Zespołu Szkół w Gilowicach. Zagrało osiem drużyn dziewcząt: Szkoła Podstawowa Lipowa, Zespół Szkół nr 1 Międzybrodzie Bialskie I, Zespół Szkół nr 1 Międzybrodzie Bialskie II, Zespół Szkół nr 1 Jeleśnia, Zespół Szkół Gilowice, Szkoła Podstawowa Koszarawa, Zespół Szkół Łękawica oraz nasza drużyna w składzie: Martyna Pindel, Ania Czernek, Magda Bogusch, Weronika Wisła, Sandra Szulc, Julia Góra, Julita Michalik, Natalia Rączka, Ola Midor, Zuza Szczepańska,  Karolina Fijak, Wiki Cader, Asia Misiura, Faustyna Cwajna.  Było, o co walczyć, bo najlepsza z drużyn miała zagwarantowany udział w finale wojewódzkim.
Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, mecze 2x8 min, system obrony dowolny. Naszymi pierwszymi rywalkami była SP Koszarawa. Gra toczyła się dość wyrównanie. Pomimo wielu naszych akcji na bramkę rzuty były niecelne i piłka ciągle odbijała się to od poprzeczki, to od słupka. Dopiero w ostatnich sekundach Julka Góra zdobyła decydującą bramkę z lewego skrzydła, która dała nam zwycięstwo w tym meczu 5:4. Kolejny mecz z SP Międzybrodzie B. I był pod nasze dyktando i zakończył się wynikiem 8:1. W najtrudniejszym meczu grupowym z Łękawicą, dziewczęta prowadziły od początku jedną bramką i w ostatniej sekundzie przeciwnik doprowadził do remisu. To kolejna nauczka dla nas, że gra się do końca…..
Na drugim miejscu z grupy, nasza drużyna weszła do finałowej czwórki. Tam czekało nas spotkanie z ubiegłorocznym zwycięzcą SP Jelenia. Wszystko od początku układało się po naszej myśli. Skuteczne rzuty Ani, Martyny i Julki dały nam zwycięstwo w tym spotkaniu i wejście do upragnionego finału.  Tam kolejne spotkanie z Łękawicą, a to zawsze groźny przeciwnik. Pomimo zmęczenia, bo była to już szósta godzina naszych turniejowych zmagań,  dziewczęta zmotywowane i pełne zapału wbiegły na boisko. Zaczęły dominować od pierwszych sekund i po pierwszej połowie po rzutach Ani i Martyny wygrywałyśmy 4:0. Znakomita obrona Karoliny w drugiej połowie i szybkie kontrataki zwiększyły przewagę do 6:0. Przeciwniczki grały coraz bardziej agresywnie i faulowały coraz częściej. Na naszą korzyść podyktowano dwa rzuty karne, które Julia i Ania zamieniły na bramki. Cały mecz zakończył się naszą wysoką wygraną 8:1.
A więc stało się ……… jedziemy na finał wojewódzki do Pawłowa za Raciborzem walczyć o  udział w ogólnopolskim finale tej imprezy
Do szkoły drużyna wróciła z pięknym pucharem, złotymi medalami, gadżetami od Związku Piłki Ręcznej oraz ogromną radością i dumą z osiągnięć sportowych.
 
GRATULACJE !!!!!!!
 
 

Mistrzynie Powiatu Nasze Gimnazjalistki Mistrzyniami Powiatu !!!

 
5 maja na stadionie sportowym w Bielsku-Białej Wapienicy odbyła się Powiatowa Gimnazjada Młodzieży Szkolnej Drużynowe Zawody Lekkoatletyczne. Nasza szkolna drużyna sportsmenek przystąpiła do rywalizacji w bojowych nastrojach.
 
Zawody odbywały się w następujących konkurencjach: bieg na 100, 300 oraz 600 metrów, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą. Piękna, słoneczna pogoda tego dnia sprzyjała rywalizacji i zapewniała optymalne warunki do uzyskiwania wysokich  wyników sportowych.     
To był nasz dzień. W każdych kolejnych próbach wyniki dziewcząt były coraz lepsze. Emocje rosły z minuty na minutę. Padały nawet rekordy życiowe…
Zdobyte punkty dały nam upragnione zwycięstwo z dużą przewagą nad pozostałymi szkołami.
 
Nasze dziewczęta zostały niekwestionowanymi MISTRZYNIAMI POWIATU !!!
 

Oto wyniki dziewcząt:

 

Lp.

Nazwisko i imię

Konkurencja

Wynik

Pkt.

1

Czarnota Paulina

100 m

14,9

85

2

Stwora Aleksandra

100 m

14,8

88

3

Konior Paulina

100 m

14,3

99

4

Olszowska Natalia

300 m

52,5

79

5

Stęchły Paulina

300 m

51,1

86

6

Bednarz Katarzyna

300 m

50,5

89

7

Prostak Aleksandra

600 m

1.54,7

89

8

Słowiak Sabina

600 m

1.53,8

91

9

Loranc Katarzyna

600 m

2.01,4

77

10

Dobija Aleksandra

skok w dal

3,92

71          *

11

Gruszecka Klaudia

skok wzwyż

148

132

12

Folwarczny Joanna

pchnięcie kulą

8,97

99

13

Nastalska Anna

pchnięcie kulą

8,03

69          *

14

Adamczyk Paula

pchnięcie kulą

8,23

76          *

15

 

sztafeta 4x100 m

56,9

81

 

Razem

1095

 

 
Klasyfikacja dziewcząt:

1. Gimnazjum nr 1 w  Łodygowicach 1095 pkt
2. Gimnazjum w Twardorzeczce 1011 pkt
3. Gimnazjum w Rajczy 928 pkt
4. Gimnazjum nr 3 Żywcu 918 pkt
5. Gimnazjum w Radziechowach 771 pkt
6. Gimnazjum w Węgierskiej Górce 739 pkt
 

„Niech żyje Florian”.

22 maja 2014 uczniowie Filii Szkoły Podstawowej w Biernej świętowali „Dzień Strażaka” – to święto obchodziliśmy bardzo uroczyście, najpierw występ dla zaproszonych gości z Ochotniczej Straży Pożarnej z Biernej i Łodygowic, potem rozmowa z nimi i pokazy. Strażacy w BiernejGoście przyjechali do nas wspaniałymi autami strażackimi. Strażacy zaprezentowali nam sprzęt gaśniczy i ratownictwa medycznego.

Sami mogliśmy spróbować jak działają węże strażackie, oświetlenie ostrzegawcze. Bardzo podobał nam się pokaz I pomocy. Nauczyliśmy się, że nie wolno bać się strażaków w maskach, które wkładają w przypadku zadymienia pomieszczeń, pamiętamy numer alarmowy 112!

Na zakończenie mogliśmy sprawdzić się w konkursie strącając piłeczkę wodą z węża, oraz przewracając pachołek drogowy. Och woda ma moc! Wszystkim się udało, nawet nasze panie startowały z nami. Mamy nadzieję, że za rok też odwiedzą nas Strażacy, a niektórzy z nas marzą by w przyszłości w taki sposób nieść pomoc ludziom w potrzebie.

Kilka zdjęć ze spotkania ze strażakami można zobaczyć w naszej Galerii.


Rybnicki Turniej Piłki Ręcznej

Półfinał piłka ręczna - Rybnik 2014 Zdobycie mistrzostwa rejonu w mini piłce ręcznej dało nam prawo udziału w półfinałowym turnieju województwa śląskiego.
Odbył się on 9 maja w  hali MOSiR Rybnik. Do rozgrywek oprócz naszej drużyny stanęły: SP nr 9 Rybnik, SP Pietrowice oraz SP Zawiercie. Poziom zawodów był na bardzo wysokim poziomie. Przyszło nam rozegrać dwa bardzo trudne mecze z drużynami szkolnymi, ale grającymi  w Śląskiej Lidze Piłki Ręcznej. 
Niestety oba przegrane po bardzo zaciętej walce. Nasze dziewczyny dały się poznać jako waleczne i niezłomne zawodniczki, co zostało zauważone przez obecnych na turnieju trenerów. Chwalono ich poziom wyszkolenia oraz styl gry.

GRATULACJE !!!!!!

Zdjęcia z turnieju sa w naszej Galerii.


PerCorda„RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ” - INTEGRACJA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ZDROWYCH.

Grupa 0 B naszej szkoły uczestniczy w  integracyjnych zajęciach  ruchowych prowadzonych przez Fundację „PER CORDA” w ramach projektu  „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ” - INTEGRACJA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ZDROWYCH. Dzieci naszej szkoły uczestniczą w zajęciach raz w miesiącu, gdzie wspólnie z dziećmi niepełnosprawnymi bawią się korzystając z nowoczesnego i specjalistycznego sprzętu.
 
 

Tymek Kucharczyk – kierowca kartingowy

Tymek Kucharczyk – kierowca kartingowySwoją przygodę z kartingiem Tymek rozpoczął w wieku 4,5 lat jeżdżąc na halowy tor kartingowy WRT w Tychach. Widząc spory potencjał a przede wszystkim wielkie zaangażowanie i przyjemność z jazdy gokartem rodzice Tymka postanowili o dalszym rozwoju, doposażeniu w profesjonalny sprzęt i rozpoczęciu ścigania na zewnętrznych torach kartingowych.

Pierwsze testy nowego karta odbyły się w marcu 2011 roku na torach w Lublinie oraz Gostyniu. Testy wypadły na tyle dobrze, że zapadła decyzja o regularnych startach w kategorii Easykart 50  w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski.

Po dwóch pierwszych eliminacjach na torze w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry oraz udanym występie w Mistrzostwach Europy, które odbyły się również w Starym Kisielinie Tymek rozpoczął starty również w Mistrzostwach Republiki Czeskiej gdzie stawka zawodników jest o wiele większa a tory bardziej urozmaicone.

Sezon 2011 Tymek zakończył z tytułem II wicemistrza Republiki Czeskiej w kategorii Easykart 50 oraz kilkoma bardzo dobrymi wynikami. W nagrodę dostał możliwość testu nowego sprzętu - gokarta Intrepid z silnikiem Rotax Micro Max 125. Testy te odbyły się w Radomiu oraz w Trebaticach na Słowacji. Jazdy wypadły tak dobrze, że w sezonie 2012 Tymek wystartował w pełnym cyklu Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski Rotax Max Challenge w profesjonalnym teamie Uniq Racing. Oba te cykle  Tymek ukończył odpowiednio na 7 i 6 miejscu.

W obecnym sezonie Tymek ma rozplanowany bardzo bogaty program starów. Będzie to pełny cykl Mistrzostw Włoch w kategorii Baby Academy oraz wybrane rundy Mistrzostw Europy Rotax Max. Ważnym startem będzie również udział w Europejskim Finale kategorii Rotax Micro Max w sierpniu w Austrii, gdzie swój udział zapowiada ok. 60 zawodników z całego świata!

W ostatni weekend na Kartodromie International Circuit Friuli – Wenecja odbyła się druga runda Kartingowych Mistrzostw Włoch serii Academy Champion Kart. Całe zawody przebiegały pod dyktando dynamicznie zmieniającej się pogody i tym bardziej cieszy fakt, że Tymoteusz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Mistrzostwach Włoch w tak trudnych warunkach.

W planach Tymka na ten sezon jest jeszcze 5 rund Mistrzostw Włoch w których będzie startował regularnie jako drugi Polak w historii.

Więcej zdjęć ze startów Tymoteusza możecie zobaczyć w naszej Galerii.


Szczypiornistki SP Mistrzyniami Rejonu.

Zwycięstwo w zawodach powiatowych dało prawo startu naszej drużynie szczypiornistek w zawodach rejonowych. Odbyły się one 10 kwietnia w naszej szkole. Do rywalizacji stanęły najlepsze zespoły z powiatów: żywieckiego, bielskiego oraz miasta bielska, czyli SP Łodygowice, SP 5 Czechowice-Dziedzice oraz SP 13 Bielsko-Biała. System rozgrywek każdy z każdym, czas gry 2 x 10 minut, obowiązująca obrona każdy swego w pierwszej połowie oraz 3:3 w drugiej miała wyłonić zwycięzcę.

Pełne trybuny naszych uczniów, którzy przyszli by dopingować koleżanki do boju zapewniły wspaniałą oprawę dla rywalizacji. Meczem otwarcia było spotkanie naszej drużyny ze szkołą z Czechowic. Rywalki zaskoczyły bardzo dynamiczną grą, która dała im dwu bramkowe prowadzenie. Nerwowość wkradła się  w naszą grę…ale tylko na moment. Dziewczęta rozpędzały się z każdą minutą i bramki wpadały jedna po drugiej doprowadzając do zwycięstwa 9:4. Brawo! Kolejny mecz ze szkołą z Bielska pokazał, że szczypiornistki z naszej szkoły są do zawodów świetnie przygotowane. Przemyślane akcje, celne rzuty dały wysokie zwycięstwo 17:4. Dwie wygrane dały upragniony tytuł Mistrzyń Rejonu oraz awans do zawodów półfinałowych woj. śląskiego.


PangeaUCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1
W ŁODYGOWICACH
WSRÓD NAJLEPSZYCH MATEMATYKÓW POLSKI

28 marca 2014 roku w Warszawie odbył się Finał Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Pangea. W tym roku szkolnym konkurs odbywał się w dziewięciu kategoriach: szkół podstawowych (dla klas 4, klas 5 i klas 6), szkół gimnazjalnych (dla klas 1, klas 2 i klas 3) i szkół licealnych (dla klas 1, klas 2 i klas 3). Wśród 500 najlepszych matematyków z ponad 103 tysięcy uczniów z całej Polski w swojej kategorii znalazły się uczennice Aleksandra Słaby z klasy V i Karolina Fijak z klasy VI.

Serdecznie gratulujemy tak zaszczytnego wyróżnienia i z niecierpliwością czekamy na wyniki!

Aleksandra FiluśOwocowy dzień Owocowy dzień w klasach 0-3

W ramach programu Owoce w szkole” w klasach 0-3 zorganizowaliśmy „Owocowy dzień”. Każda z klas miała za zadanie wykonać coś zdrowego i pysznego z warzyw i owoców. Wszyscy bardzo się zaangażowali. Powstało wiele wspaniałych potraw. Były sałatki, owocowa i jarzynowa, owocowe szaszłyki, piękne, kolorowe kanapeczki i koktajle. By wszystko było smaczne oraz pięknie podane zadbali nie tylko uczniowie ale też i ich wychowawcy.  Pracy było bardzo dużo ale i rąk do niej nie brakowało. Efekty naszych starań prezentują fotografie zamieszczone w naszej galerii.   Smacznego!


Aktywna młodzież? Lubimy to!

Debata 2014

27 marca 2014r. w świetlicy Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach odbyła się debata panelowa na temat: „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”. Prowadzącymi spotkanie były Patrycja Jakubiec i Aleksandra Dobija, kreatywne uczennice drugiej klasy Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach. Debata została zorganizowana w ramach konkursu o mandat poselski na XX  Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dziewczyny, decydując się na udział w rekrutacji, pragnęły przede wszystkimDebata 2014 zdobyć cenne doświadczenie oraz zachęcić młodzież do aktywności obywatelskiej, jednakże możliwość wyjazdu na posiedzenie młodych posłanek i posłów w pełni wynagrodziłaby poświęcony przez nie czas oraz mnóstwo pracy włożonej w to, by wszystko było profesjonalnie dopracowane.

W przygotowanie debaty zaangażowało się wielu uczniów, którzy bardzo chcieli przyczynić się do tego, by spotkanie wypadło jak najlepiej. Część z nich zajęła się wystrojem sali, inni obsługą kulinarną czy też techniczną, pozostali robili zdjęcia bądź brali udział w dyskusji i dzielili się własnymi pomysłami oraz spostrzeżeniami.

Weronika Mrowiec
Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach

Galeria zdjęć z debaty.

Dalszy ciąg relacji oraz film z debaty - na stronie Debaty uczniowskie


Szóstoklasistki  Mistrzyniami Gminy i Powiatu.


Miesiąc marzec obfitował w niebywałe emocje sportowe. Wszystko za sprawą  gminnych zawodów w piłkę ręczną rozgrywanych jak co roku w naszej szkole. Drużyna  szósto i piątoklasistek rywalizowała ze SP nr 2 z Górnych Łodygowic, SP z Pietrzykowic oraz SP z Zarzecza. Po  nieco nerwowych początkach poszczególnych meczy, dziewczęta swobodnie i z bardzo dużą przewagą wygrały wszystkie mecze strzelając łącznie ponad  50 bramek!!! Tym samym zdobyły tytuł Mistrzyń Gminy i uzyskały awans na zawody powiatowe.
Mistrzynie powiatu Rozgrywki powiatowe skupiły  12 najlepszych podstawówek z powiatu żywieckiego. Nasza drużyna z zamiarem obrony zeszłorocznego tytułu wice Mistrzyń, bardzo zmotywowana rozpoczęła zawody. Odbywały się one w SP w Łękawicy. Pierwszym przeciwnikiem była szkoła z Czernichowa. Założeniem gry było jak najszybsze zdobycie przewagi bramkowej, by móc spokojnie kontrolować przebieg dalszej gry. Tak też się stało. Celne rzuty, skuteczne ataki szybkie pozwoliły dziewczętom uzyskać przewagę i wygrać wysoko to spotkanie. Kolejnym przeciwnikiem była drużyna z Lipowej ubiegłoroczny mistrz powiatu. Mecz bardzo ważny, gdyż zwycięstwo zapewniało udział w finale zawodów…..a nasze dziewczęta właśnie po to przyjechały. Znakomita gra od samego początku nie pozostawiała złudzeń, kto wygra to spotkanie. Skuteczna  gra Martyny Pindel, dobre rozegrania Magdy Bogusch do obrotowej Julii Wróbej i Julii Góry oraz na skrzydło do Weroniki Wisły dawały kolejne bramki w tym spotkaniu. Odważne wejścia Ani Czernek, Faustyny Cwajny pokazały jak duży potencjał ma drużyna.  
Ostatni finałowy mecz okazał się najtrudniejszy, bo oto przyszło się zmierzyć z gospodarzem imprezy, zespołem z Łękawicy. Początek meczu był bardzo wyrównany, bramki wpadały na zmianę. Przy stanie 4:5 trzeba było zmienić taktykę na bardziej obronną. I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Wzmocniona obrona, znakomita praca bramkarek Asi Misiury i Wiktorii Cader zatrzymały coraz pewniejsze przeciwniczki. Udane przechwyty piłek i szybkie kontrataki dały dziewczętom upragnione zwycięstwo. MISTRZYNIE POWIATU to brzmi dumnie!!!!!!
 
Gratulacje!!!!!

 Nareszcie wiosna!

W piątek 21 marca pożegnaliśmy zimę, a powitaliśmy wiosnę. W ten dzień w naszej szkole wszyscy przebrali się w kolorowe stroje. Zorganizowano przegląd piosenki i mody wiosennej. Każda klasa miała za zadanie wykonać Marzannę, zaśpiewać piosenkę o wiośnie i zaprezentować najpiękniejsze stroje Pani i Pana Wiosny. Zabawa była wspaniała, a zaangażowanie uczniów  ogromne. Wszystkim występom bacznie przyglądało się jury, w skład którego weszli wybrani nauczyciele oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i gromkimi brawami. Na zakończenie uroczyście przemaszerowaliśmy z naszymi Marzannami po łodygowickich ulicach. Dobrze, że wiosna jest już z nami.

Zdjęcia z powitania wiosny w naszej Szkole.


ŚWIĘTO PIŁKI RĘCZNEJ

Ubiegły tydzień obfitował w niesamowite sportowe emocje. Dostarczyli nam je zarówno zespół dziewcząt  jak i chłopców naszego gimnazjum.  Wszystko za sprawą rozgrywanej  na naszej hali sportowej Powiatowej Gimnazjady  w Piłkę  Ręczną.

W czwartek i piątek na naszą halę zjechało się piętnaście najlepszych gimnazjów powiatu żywieckiego.  Drużyny prezentowały wysoki poziom umiejętności technicznych i taktycznych gry w piłkę ręczną. Każdy mecz był niezwykle zacięty i wymagał od zawodników maksymalnej koncentracji i zaangażowania.

Mecz 2014Drużyna chłopców stoczyła prawdziwy bój w meczu o wejście do finału z reprezentacją G. Wieprz. Po pierwszej połowie prowadzili czterema bramkami. Mecz wydawał się być pod kontrolą. Niestety nic bardziej mylnego ponieważ w drugiej połowie drużyna z Wieprza wyrównała wynik i  20 sekund przed końcem meczu zyskała jednobramkowe prowadzenie. Nasi zawodnicy w lekkiej panice rzucili się do ataku i 5 sekund przed gwizdkiem sędziego Radek Pitera zdobył wyrównującą bramkę. W dogrywce spokojnie wygrali  3:1. Niestety w finale czekał na chłopaków najgroźniejszy przeciwnik G. Twardorzeczka. Mecz od początku odbywał się pod ich dyktando. Nasza obrona nie była w stanie zatrzymać atakującego zawodnika  z numerem 5 który w tym spotkaniu rzucił nam aż 8 bramek. Finał przegrany ale II miejsce w powiecie to bardzo dobry rezultat. GRATULUJEMY!!!!

Drużyna dziewcząt od początku bardzo mocno zmotywowana do gry znakomicie prezentowała się na boisku. Pierwsze zwycięstwo z Czernichowem otwarło dziewczętom szansę gry w półfinale. Tam stoczyły zawziętą walkę z drużyną G. Żywiec pokonując ją czterema bramkami. W finale na dziewczęta czekało G. Twardorzeczka.  Wiadomo było, że nie będzie to łatwe spotkanie ale wiara w zwycięstwo dodała dziewczętom skrzydeł.  Znakomita gra w obronie skutecznie uniemożliwiała Twardorzeczce zdobywanie bramek.  Dziewczęta ani przez moment nie oddały prowadzenia, by ostatecznie zwyciężyć to spotkanie wynikiem 8:4. MISTRZOSTWO POWIATU ZOSTAŁO ZDOBYTE!!!!! Było to zasłużone zwycięstwo, na które dziewczęta pracowały latami.  GRATULUJEMY!!

Zawody rejonowe odbędą się 2 kwietnia na naszej hali sportowej, prosimy o doping by jeszcze bardziej zmobilizować naszą drużynę.

Mecz 2014Skład zwycięskiej drużyny:

 1. Dobija Ola
 2. Stwora Ola1
 3. Loranc Kasia
 4. Jakubiec Patrycja
 5. Konior Paulina
 6. Dzieża Ola
 7. Nastalska Anna
 8. Gruszecka Klaudia
 9. Słowiak Sabina
 10. Filarek Ala
 11. Sobieralska Asia
 12. Olszowska Natalia
 13. Stęchły  Paulina

Zdjęcia z meczu - w naszej Galerii Program Przedszkolnej Edukacji Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”

Od marca we wszystkich oddziałach przedszkolnych: 0A, 0B, 0C w naszej szkole rozpoczyna się realizacja programu czyste powietrze wokół nas”. Program ten adresowany jest adresowany do dzieci przedszkolnych oraz ich rodziców.

Program składa się z 5 zajęć warsztatowych:

1.    Wycieczka
2.    Co i dlaczego dymi?
3.    Jak się czuję, kiedy dymi papieros?
4.    Co się dzieje, gdy ludzie palą papierosy?
5.    Jak uniknąć dymu papierosowego?

Założeniem programu jest zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia nikotyny, wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym. Program będzie realizowany do maja 2014 roku, a podsumowaniem będzie konkurs plastyczny „Mamo, tato nie pal przy mnie, proszę”, w którym wezmą udział nasze przedszkolaki.

MateuszMamy mistrza w Zerówce!

Mało kto  wie, że w grupie przedszkolnej mamy mistrza w jeździe na nartach. Mikołaj Tusiewicz, drobny, ale niesłychanie ruchliwy chłopiec kocha prędkość i narty. Zapytany jak wyglądały jego pierwsze „kroki” na stoku, nie pamięta, bo miał zaledwie trzy lata. Na 140 szkół zarejestrowanych w Śląskiej Lidze Dzieci i młodzieży nasza szkoła zajmuje 22 miejsce tylko dzięki wynikom jednego naszego reprezentanta. W rankingu zawodników Mikołaj zajmuje pierwsze miejsce mając 300 punktów, zawodnik na miejscu drugim ma ich o 90 mniej!

Więcej informacji znajdziecie na stronie Ligi:

http://www.liga.beskidy.pl/str/klasyfikacje/zawodnicy/11/

 MT MT MT MT  


 

 Ogólnopolskie DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW

Dnia 17.12.2013 r. odbyło się w naszej szkole Ogólnopolskie DYKTANDO (nie tylko) DLA MISTRZÓW, w którym uczestniczyli uczniowie z klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. W skali kraju w dyktandzie wzięło udział 1448 uczestników.

Imię

Nazwisko

Suma punktów

Miejsce

Opis

Anna

Jeziorowska

122

9

Dyplom wyróżnienia

Julia

Bułka

120

11

Dyplom wyróżnienia

Stanisław

Suchanek

114

17

Dyplom uznania

Katarzyna

Morys

114

17

Dyplom uznania

Maksymilian

Kalamus

112

19

Dyplom uznania

Anna

Loranc

112

19

Dyplom uznania

Bartosz

Suchanek

112

19

Dyplom uznania

Natalia

Sanetra

110

21

Dyplom uznania

Paulina

Kachel

110

21

Dyplom uznania

Karolina

Adamczyk

108

23

Dyplom uznania

Agata

Michalik

104

27

Dyplom uznania

Marta

Mrowiec

104

27

Dyplom uznania

Jakub

Gowin

104

27

Dyplom uznania

Karol

Pietrasina

100

31

Dyplom uznania

Jagoda

Pisulak

96

35

Dyplom uznania

Wszystkim uczestnikom dyktanda gratulujemy uzyskania bardzo dobrych wyników! Na szczególne słowa uznania zasłużyły Anna Jeziorowska i Julia Bułka, które zajęły 9. oraz 11. miejsce w kraju i otrzymały dyplomy wyróżnienia. Życzymy dalszych sukcesów!

Anna Wątroba


Finał konkursów poświęconych twórczości Juliana Tuwima

3 marca 2014r. w świetlicy naszej szkoły odbył się finał konkursu recytatorskiego poświęconego twórczości Juliana Tuwima. Jury z uwagą wysłuchało recytacji 35 uczestników, którzy wspaniale zaprezentowali utwory poety a swój występ wzbogacali ciekawymi i barwnymi rekwizytami.

Konkurs rozpoczęły uczennice klas starszych - Faustyna Cwajna i Zuzanna Szczepańska, które w mistrzowski sposób recytowały wiersze „O Grzesiu Kłamczuchu i jego cioci” oraz „Okulary”. Pomiędzy występami uczniów odbył się także quiz dotyczący znajomości wierszy Juliana Tuwima. Uczniowie chętnie rozwiązywali zagadki oraz podawali tytuły utworów, z których pochodziły cytowane fragmenty.

Jury wyłoniło następujących laureatów poszczególnych kategorii wiekowych:

ZerówkaKonkurs recytatorski

 • 1 miejsce – Natan Wójcik 0C
 • 2 miejsce – Aleksander Cichoń 0A
 • 3 miejsce – Zuzanna Kotynia 0A

Klasy pierwsze

 • 1 miejsce – Paulina Fijak 1B
 • 2 miejsce – Nikola Skalny 1A
 • 3 miejsce – Maja Hojdysz 1B

Klasy drugie

 • 1 miejsce – Aleksandra Barabasz 2A
 • 2 miejsce – Julia Sobieralska 2B
 • 3 miejsce – Oliwia Rusin 2B

Klasy trzecie

 • 1 miejsce – Kacper Bil 3A
 • 2 miejsce – Jan Nikiel 3B
 • 3 miejsce – Katarzyna Morys 3B


Ogłoszono także wyniki międzyklasowego konkursu na prace plastyczne inspirowane  twórczością Juliana Tuwima. Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych prezentują się następująco:

ZerówkaKonkurs recytatorski

 • 1 miejsce - Urszula Maślanka 0C
 • 2 miejsce - Maria Szczepańska 0A
 • 3 miejsce - Jakub Łaciak 0C

Klasy pierwsze

 • 1 miejsce - Maksymilian Imielski 1B
 • 2 miejsce - Patrycja Wróbel 1A
 • 3 miejsce - Jakub Paluch 1B

Klasy drugie

 • 1 miejsce - Kamil Piątek 2B
 • 2 miejsce - Oliwia Rusin 2B
 • 3 miejsce - Mikołaj Zawisza 2B

Klasy trzecie

 • 1 miejsce - Kacper Bil 3A
 • 2 miejsce - Michał Maślanka 3B
 • 3 miejsce - Natalia Bronny 3A.


Laureatom konkursu zostały wręczone pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego serdecznie dziękujemy. Wasze prace są piękną dekoracją naszej szkoły.

Zdjęcia z konkursu można zobaczyć w naszej Galerii.

Anna Wątroba


Zabawa karnawałowa dla najmłodszych

Zabawa 2014

W czwartek 20 lutego w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych. Poprowadził ją wspaniały wodzirej, który zagrzewał nas do zabawy przy rytmach największych muzycznych hitów. Braliśmy udział w wielu szalonych konkurencjach m.in. w przeciąganiu liny, jedzeniu ciasteczek bez pomocy rąk, czy skokach w workach. Wybrano również najciekawsze stroje, a takich nie brakowało. Były księżniczki, wróżki, zwierzątka, kowboje, rycerze, duchy czy żołnierze.

Zdjęcia z zabawy można zobaczyć w naszej Galerii.

 Wieczornica już za nami…

„Wędrówką jedną życie jest człowieka…, dopóki sił będę szedł, będę biegł. Nie dam się!” Edwardowi Stachurze zawdzięczamy te słowa, które stały się mottem tegorocznej Wieczornicy przygotowanej przez Grupę Teatralną „Nic śmiesznego”, którą tworzą uczniowie naszego gimnazjum.

W czwartek, 6 lutego, świetlica szkolna zamieniła się w nastrojowe miejsce. Publiczność wypełniła salę po brzegi i z niecierpliwością wyczekiwała początku spektaklu. Zabłysły kolorowe światła i udaliśmy się w wędrówkę przez życie opowiedzianą słowem, muzyką, obrazem i… ruchem.
Z wybiciem godziny 17-tej uzdolnieni uczniowie przenieśli nas w krainę zadumy i sensu egzystencji. Podczas przedstawienia, w przepięknej scenerii, można było usłyszeć recytacje wierszy, wymowne sentencje; posłuchać niezapomnianych piosenek oraz  podziwiać tańce w wykonaniu młodzieży.  Uczniowie w poetycki sposób opowiadali o dzieciństwie, miłości, samotności i szukaniu siebie w myśl wiersza Edwarda Stachury....  
W kilku odsłonach pantomimy młodzi aktorzy pokazali walkę dobra ze złem. Bardzo wzruszające sceny i melodie skłoniły do zadumy nad życiem,  jego sensem  oraz prawdziwym  człowieczeństwem…

Wieczornica O życiu można by mówić przez wiele, wiele godzin. Musieliśmy jednak zaprzestać tej muzycznej wędrówce i spektakl dobiegł końca, zostawiając nas z lekkim niedosytem, że tak szybko się skończyło. Ale to chyba dobrze…  

Kompozytor Lutosławski powiedział: „Uczucie niedosytu jest elementem procesu twórczego, gdyby uczucia niedosytu nie było, nie byłoby żadnego powodu, aby dalej prowadzić twórczość”.

Przedstawienie zostało niezwykle ciepło przyjęte przez licznie przybyłą społeczność lokalną. Padały niekończące się słowa podziękowań dla organizatorów wieczornicy oraz młodych aktorówwygłoszonych przez zaproszonych gości.

Uczniowie naszej szkoły to niewątpliwie wielkie talenty, które zaskakują sceniczną dojrzałością. Podjęli się trudnego, lecz jakże pięknego wyzwaniai z całą pewnością mu sprostali. Ten niecodzienny spektakl był doskonałym sprawdzeniem umiejętności artystycznych naszych uczniów.  Podczas spotkania pani dyrektor, Dorota Duda, wręczyła nagrody książkowe szczególnie uzdolnionym uczniom z grupy teatralnej.

Refleksja po wieczorze…? Dzień po dniu życie nam ucieka, ale człowiek będzie szedł, będzie biegł, nie da się… Mamy nadzieję, że takie spotkania będą odbywały się częściej, bo warto czasem przystanąć i zastanowić się, dokąd zmierzamy jako ludzie…

Zdjęcia z wieczornicy można zobaczyć w naszej Galerii.


Leśna KompaniaXXX Festiwal Piosenki Harcerskiej, Żołnierskiej i Turystycznej Hufca ZHP Żywiec.

 W sobotę 15 lutego w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu odbył się XXX Festiwal Piosenki Harcerskiej, Żołnierskiej i Turystycznej Hufca ZHP Żywiec. W festiwalu jak co roku brały udział wszystkie drużyny naszego hufca, bo było o co walczyć. Główną nagrodą festiwalu o charakterze symbolicznym i prestiżowym była „Złota Fujarka” jako wyraz szczególnego uznania dla przygotowanego programu. Jury oceniało: znajomość tekstów piosenek, muzyczną interpretację, oryginalność, prezentację na scenie, dobór repertuaru.
18 WDH „Leśna Kompania” wyśpiewała czołowe miejsce i zdobyła „ZŁOTĄ FUJARKĘ”
GRATULUJĘ Drużynowa pdm Beata Barcik


Trwa akcja „Owoce w szkole”

OwoceTo już piąta edycja programu Owoce w szkole. Program ten powstał jako jedno z priorytetowych działań Komisji Europejskiej zmierzających do poprawy stanu zdrowia i sposobu odżywiania dzieci oraz redukcji problemów zdrowotnych w przyszłości.

Aż stu piętnastu naszych uczniów trzy razy w tygodniu otrzymuje pyszną porcję zdrowych, świeżych owoców i warzyw. Coraz więcej dzieci cierpi na otyłość. Jakość spożywanych przez najmłodszych posiłków daleka jest od ideału. Do tego brak ruchu. Dlatego głównym celem programu „Owoce w szkole” jest  propagowanie zdrowego stylu życia. W ramach akcji w klasach przeprowadzamy pogadanki i konkursy z zakresu wiedzy o zdrowiu.

Już niedługo czeka nas „Owocowy dzień”, w którym każda klasa przygotuje zdrowe, warzywno-owocowe smakołyki. Z pewnością Wam o tym opowiemy.


VIII Konkurs Piosenki Żeglarskiej w LO nr IV w Bielsku- Białej

Szanty

Po raz pierwszy w tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie szant, czyli piosenki żeglarskiej. Nasz 9-cio osobowy zespół GALEON wyśpiewał 2 miejsce spośród 26 grup i solistów.  Wystąpiliśmy ze składanką szant, które rozbrzmiewały kilka dni wcześniej w szkole podczas naszych prób. Atmosfera była bojowa, ale fajna, wszyscy starali się na miarę swoich możliwości. Sporo zespołów to uczniowie liceów, a najwięcej z IV LO. Dlatego też cieszyliśmy się z zajętego 2 miejsca, chociaż w sercach naszych pojawiła się nutka jakiegoś niedosytu, że chciałoby się jeszcze lepiej. Nasze szanty podobały się ze względu na swoją różnorodność, oryginalność, wykonanie, grę na instrumentach, a nie z playbacku, no i oczywiście stroje. Chyba połknęliśmy bakcyla i w przyszłym roku spróbujemy ponownie własnych sił.

Z żeglarskim pozdrowieniem

Zespół GALEON wraz z paniami: H.Hańderek i  K.Potrzebą- Jakubiec


Dzień Babci i Dziadka 2014


W tym roku Dzień Babci i Dziadka Filia Szkoły Podstawowej obchodziła w Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej 13 lutego 2014.

 Dzień Babci 2014Dzień BabciDzień BabciDzień BabciDzień Babci


Na naszą uroczystość przybyło bardzo wielu Szacownych Gości. Mieliśmy ogromną tremę przed występem, ale gromkie brawa na wstępie zachęciły nas do zaprezentowania się jak najlepiej. Na początku wystąpili uczniowie z klas 1- 3, a następnie najmłodsi z klasy „0”. Przedstawiliśmy liczne wiersze, piosenki i grę na instrumentach. Na zakończenie wręczyliśmy własnoręcznie wykonane prezenty. Babciom i dziadkom nasz program artystyczny bardzo się podobał, niektórzy wzruszyli się do łez. A na zakończenie wnuczki i wnuczęta bawili się przy dyskotekowej muzyce. Było wspaniale, zapraszamy za rok.


W karnawale to są bale ...!

17 stycznia 2014 roku w Filii w Biernej odbyła się zabawa karnawałowa.
W „sali balowej” – klasie „0” – aż huczało do donośnych dźwięków muzyki, oraz podekscytowanych głosów uczestników zabawy.
Wszyscy uczestnicy imprezy mieli bardzo piękne, oryginalne oraz barwne stroje. Bawiliśmy się tańcząc, biorąc udział w konkursach, czasem wspólnie śpiewając znane przeboje dyskotekowe.
Z nostalgią zatańczyliśmy do muzycznych zabaw, takich jak: „kaczuszki” „krasnoludki”, „taniec labado”, „jedzie pociąg z daleka”.

 Zabawa Bierna

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy: „taniec par na rozłożonej gazecie”, „taniec par z balonem”, taniec limbo. Maksymalnym sukcesem był „zaczarowany worek” – z fragmentami różnych strojów, oraz zabawa „maskotka parzy”, a także „zaczarowane krzesełka”, było wiele niespodzianek i radości.
Będziemy długo wspominać tą zabawę karnawałową.


Jasełka w zerówceJasełka w "zerówce"

 13 stycznia 2014r dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły zaprosiły rodziców, babcie i dziadków na „Bajkowe  przedstawienie jasełkowe”. W przedsięwzięciu wzięło udział 60 dzieci. Tradycyjnie była Maryja z Józefem i Dzieciątkiem Jezus, pastuszkowie, aniołowie, ale także postacie z bajek. Każde dziecko z ogromnym zaangażowaniem wcieliło się w swoją rolę, za co dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Zdjęcia z Jasełek można zobaczyć w naszej Galerii.


 Zebranie


XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2014XXII Finał za nami, ale radość ze wspólnego grania w pełni wypełnia nasze serca. Dzisiaj harcerze z „Leśnej Kompanii” po raz kolejny kwestowali w Łodygowicach. Zbierali na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
W tym roku padł kolejny rekord!
Zebraliśmy 6250,82 zł!
Dziękujemy wszystkim harcerzom za wytrwałość mimo zimowej pogody i energię, a przede wszystkim za radość, że ludzie mogą być wspaniałomyślni, pomocni i pełni przyjacielskiego ducha.

Mistrz głośnego czytania

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie "Mistrz głośnego czytania". W eliminacjach jury brało pod uwagę płynność, wyrazistość, tempo czytania, właściwą intonację i zrozumienie tekstu. Konkurs przebiegał w dwóch etapach; w pierwszym uczniowie prezentowali wybrany przez siebie fragment opowiadania lub bajki, w drugim czytali nowy tekst adekwatny do ich poziomu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy bardzo dobrego przygotowania do konkursu i z niecierpliwością czekamy na jego rozstrzygnięcie, które nastąpi pod koniec I semestru.

Czytanie Czytanie Czytanie Czytanie Czytanie


17 grudnia 2013 roku odbyło się w naszej szkole ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów. Dyktando przeznaczone jest uczniów szkół podstawowych (kl. I-VI) oraz gimnazjalnych (I-III). W dyktandzie wzięło udział 13 uczniów z klas III oraz 2 uczniów z klas II. Wszystkim uczestnikom już dziś gratulujemy i życzmy sukcesów w nauce ortografii.

Dyktando Dyktando Dyktando


LEŚNY SKRZAT MA 10 LAT!

Na miłe zaproszenie trudno nie odpowiedzieć, dlatego  na dziesiątą rocznicę reaktywowania naszej szkolnej drużyny harcerskiej ,,Leśna Kompania’’, którą świętowaliśmy  29 listopada 2013 roku, licznie przybyli zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy radni Małgorzata Mieszczak i Eugeniusz Jachym, sołtys Eugeniusz Góra, druhowie działający w harcerstwie przed laty Jerzy Jakubiec, Czesław Baron, przedstawiciele hufca żywieckiego  oraz rodzice. Niezawodni okazali się członkowie zaprzyjaźnionych drużyn harcerskich z naszej okolicy: ,,Słoneczni’’, ,,Dobre Duchy’’, ,,Drużyna Słońca’’, ,,Szerszenie’’, ,,Nieśmiertelni’’ i ,,Myśliwi’’. Byli też sympatycy naszej drużyny.

Leśna Kompania

 Po powitaniu gospodarze wieczoru szybko przenieśli nas w realia harcerskiego życia. Zabrzmiała harcerska piosenka i o rozpalenie urodzinowego kominka zostali poproszeni: druh Jerzy Jakubiec, druh Wiesław Tomiczek i dyrektor szkoły Mirosław Jakubiec. Kolejna piosenka, śpiewana zgodnie przez wszystkich zebranych „Płonie ognisko i szumią knieje…” wywołała na środek druha Jerzego Jakubca - drużynowego 84 męskiej drużyny harcerskiej im. Zawiszy Czarnego, działającej na terenie naszej szkoły. W swojej gawędzie przywołał początki harcerstwa w Łodygowicach, opowiedział o działaniach swych podopiecznych, zdradził szczegóły harcerskich wędrówek i obozów przed laty. Potem za sprawą kapitalnej prezentacji multimedialnej przemknęliśmy przez 10 lat historii „Leśnej Kompanii”. Padały ważne słowa-klucze: służba, działanie, środowisko lokalne i szkolne, hufiec, no i oczywiście obóz i biwak. Dużo było śmiechu i wesołych komentarzy, gdy na załączonych fotografiach odnajdowali się druhowie aktualnie o wiele starsi… Trzeba przyznać, że dorobek naszej „Leśnej Kompanii” – mimo młodego wieku – jest niemały!

Po wędrówce w czasie i przestrzeni gospodarze zaproponowali gościom kolejne atrakcje. Odkrywając, że w każdym z nas jest harcerska dusza, a harcerz ma poczucie humoru i chętnie się bawi, powołali nowe zastępy harcerskie. Utworzyli je: harcerze sprzed lat, rodzice i najmłodsi druhowie. Każdy z zastępów miał kilka zadań do wykonania: obranie nazwy zastępu i wybór okrzyku, zaśpiewanie piosenki harcerskiej (karaoke), przeprowadzenie 1 minutowej musztry, odpowiedź na pytania dotyczące naszej drużyny. Zaliczone zadanie było nagradzane szyszką. Bawiły się świetnie nie tylko zastępy, ale i pozostali goście, nie wspominając o gospodarzach, wspieranych przez niezawodną druhnę Renatę Orawczak i jej gitarę.

To jednak nie wszystko. Harcerze obdarowali swoje druhny drużynowe Beatę Barcik i Aleksandrę Błaszczak bukietami pięknych kwiatów. Ten jubileusz, ale także harcerska codzienność „Leśnej Kompanii” to ich ogromna zasługa. Dziękujemy! Za sprawą rodziców na hali pojawił się imponujący urodzinowy tort . Sympatyczne prezenty „Leśnej Kompanii” wręczyły wszystkie zaproszone drużyny. Również pan Sołtys ufundował jubilatom „Harcerskie Niezbędniki”. Prawdziwe urodziny!

Na zakończenie urodzinowego kominka utworzyliśmy krąg. Została puszczona iskierka, która przeszła przez dłonie ponad stu osób.  Łzy radości i wzruszenia były udziałem wielu, szczególnie starszych gości. Później podziwialiśmy jeszcze w harcówce harcerskie drzewo genealogiczne przygotowane jako niespodzianka dla drużynowych przez starszych harcerzy, no i oczywiście delektowaliśmy się tortem i innymi smakołykami. A rozmowom, wspomnieniom i szczerym gratulacjom dla „Leśnej Kompanii” nie było końca.

Do zobaczenia na kolejnym jubileuszu „Leśna Kompanio”, czego wszystkim Druhnom, Druhom i … sobie życzę! Czuwaj!

Więcej zdjęć z uroczystości można zobaczyć w naszej Galerii          Aleksandra Mrowiec


Zabawa 28 listopada w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa klas młodszych. Tańcom nie było końca. Podrygiwaliśmy do muzyki z pierwszych miejsc list przebojów. Wodzirej nie pozwolił nam się nudzić. Poprowadził wiele ciekawych i śmiesznych zabaw. Wyginaliśmy więc śmiało ciało, skakaliśmy i tańczyliśmy z balonami. Już nie możemy się doczekać następnego razu.

 Zabawa Zabawa Zabawa

Zawody sportowe.

Za sprawą uczniów naszego gimnazjum mogliśmy niedawno przeżywać niesamowite emocje sportowe. Chodzi o udział w rozgrywkach koszykarskich w ramach Gimnazjady organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy.
Pierwszy, gminny etap rozgrywek koszykarskich odbył się w naszej szkole 21.11.br. Do rywalizacji oprócz naszej drużyny przystąpiły: Gimnazjum z Górnych Łodygowic i  Pietrzykowic. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym - cztery kwarty pięciominutowe.
Turniej otworzył mecz drużyn chłopców: naszego gimnazjum kontra Łodygowice Górne.  W dwóch pierwszych kwartach inicjatywę przejęli rywale i wyszli na prowadzenie, a nasza drużyna bezskutecznie próbowała trafiać do kosza. Po przerwie dzięki waleczności chłopaków i porywającemu dopingowi z trybun udało się zmniejszyć przewagę by w ostatniej kwarcie wyjść na prowadzenie i ostatecznie wygrać to spotkanie.
Następnie na boisko wkroczyły nasze uczennice przeciwko Gimnazjum Pietrzykowice. Od pierwszych sekund tego spotkania nasza drużyna nadawała ton wydarzeniom na boisku, nie pozostawiając złudzeń kto jest skuteczniejszy. Wysoka wygrana 47: 2 tylko potwierdziła znakomitą formą dziewcząt.
Kolejny mecz chłopcy rozegrali z Gimnazjum Pietrzykowice. Było to trudne spotkanie równych drużyn, obfitujące w niesamowite zwroty akcji. Niestety kiedy uczniowie z Pietrzykowic wyszli na prowadzenie skuteczną grą obronną „zamurowali” swój kosz. Mecz zakończył się dla nas przegraną…. Wielka szkoda.
Przyszła kolej na mecz dziewcząt z Gimnazjum Górne Łodygowice. Ku wielkiemu zadowoleniu publiczności, zawodniczek i nauczycieli nasza drużyna w pięknym stylu bez żadnego problemu pokonała rywalki. Spokojne i przemyślane akcje, konsekwentna gra w obronie przyniosły efekty. Wielkie brawa!
Po  analizie wyników wszystkich spotkań chłopcy uplasowali się na III miejscu, a dziewczęta zdobyły tytuł Mistrzyń Gminy i awans na zawody szczebla powiatowego.
Zawody powiatowe odbyły się 28 listopada w Twardorzeczce. Dwanaście najlepszych drużyn z całego powiatu rywalizowało o awans na zawody rejonowe, Pierwszy mecz o wejscie do półfinału dziewczęta rozegrały z Węgierską Górką. Po nerwowym początku zdołały się opanować, by już do końca kontrolować to spotkanie. W półfinale czekało dziewczęta bardzo trudne spotkanie z drużyną gospodarzy. Przez dwie pierwsze kwarty nasze zawodniczki prowadziły 8:2. Ogólne niedowierzanie publiczności i trenera, że ligowy zespół  może przegrywać z drużyną szkolną był zabawny i dodał naszym dziewczętom jeszcze większej wiary w zwycięstwo. W trzeciej kwarcie jeszcze prowadzenie było po naszej stronie.  A czwarta kwarta polegała prawie tylko na wykonywaniu rzutów osobistych przez gospodarzy dyktowanych za przewinienia naszych dziewcząt.  Było bardzo blisko ale niestety nie udało się…. Ale to już za nami. Trzecie miejsce na zawodach powiatowych to duże osiagnięcie.  Wielkie GRATULACJE dla naszych uczennic za  waleczność.
Oto skład drużyny zawodów powiatowych:
Gruszecka Klaudia, Słowiak Sabina, Joanna Sobieralska, Adamczyk Paula, Stęchły Paulina, Stwora Ola, Dobija Ola, Jakubiec Patrycja, Kasia Loranc, Natalia Olszowska.


Ratownik Medyczny Zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

7 i 14 listopada 2013 klasy 0-3 Szkoły Podstawowej odwiedził ratownik medyczny GOPR Ks. Maciej Kornecki. W czasie prowadzonych zajęć, poprzez zabawę, poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, ćwiczyliśmy podstawy resuscytacji krążeniowo oddechowej czy układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Teraz już wiemy że „Gdy coś się stanie telefon weź i 112 wykręć też….

Więcej zdjęć ze spotkania z ratownikiem - w naszej Galerii.


 11 LISTOPADA – ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2013Dzień dobry biały ptaku” – pod takim hasłem w dniu 8 listopada 2013r. odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość tą zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście: Wójt Gminy Łodygowice pan Andrzej Pitera, Proboszcz Parafii Łodygowice ksiądz prałat Józef Zajda, Radni Gminy Łodygowice, Sołtys pan Eugeniusz Góra i przedstawiciele Rady Sołeckiej.
Program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły był hołdem oddanym bohaterom poległym za wolność naszego kraju. Uczciliśmy ich pamięć patriotyczną pieśnią, poezją i tańcem. Podniosły nastrój tego wyjątkowego dnia skłonił wszystkich do refleksji nad przeszłością i przyszłością naszego państwa. Uświadomił nam jak cenny jest dar wolności, którą powinniśmy doceniać każdego dnia. Żyjemy w wolnym kraju, jesteśmy Polakami i bądźmy z tego dumni.

11 listopada 201311 listopada 2013
11 listopada 201311 listopada 2013

 Zwieńczeniem tych wyjątkowych patriotycznych chwil było złożenie kwiatów pod pomnikami poległych w walce o niepodległą ojczyznę.


KONKURS INFORMATYCZNY "INFOSUKCES"

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych "InfoSukces" organizowanym przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej .

Etap I trwa do 06 stycznia 2014: Nazwa zadania etapu kwalifikacyjnego:
„Przedstaw swoją okolicę, region w postaci interaktywnej wycieczki lub gry”.

Zadanie polega na opracowaniu i przesłaniu na adres organizatora autorskiego projektu związanego z tematem zadania. Projekt może być wykonany dowolną techniką za pomocą komputera. Dodatkowe punkty można zdobyć wykonując zadanie z wykorzystaniem środowiska programowania wizualnego SCRATCH (www.scratch.mit.edu).

Regulamin Konkursu


Bezpieczniki Taurona

Elektryka prąd nie tyka ... Spoko

22 października 2013 dzieci naszej szkoły z klas 0-3 wzięły udział w akcji „Bezpieczniki Taurona”. Zajęcia prowadził pan Kazimierz Szypuła, który pokazał nam czym jest energia elektryczna i jak jest wytwarzana. Z  urządzeniami elektrycznymi dzieci spotykają się od najmłodszych lat zatem ważne jest  by wiedziały jak bezpiecznie z nich korzystać.

  

Lekcja fizyki i chemii dla uczniów "zerówek".

18 października 2013r oddziały przedszkolne naszego Zespołu Szkół odwiedziły Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Czechowicach Dziedzicach, gdzie uczniowie klas maturalnych wraz z nauczycielami przygotowali dla nas niezwykle ciekawe doświadczenia z fizyki i chemii.

Relację fotograficzną z tego wydarzenia możecie zobaczyć w naszej Galerii .

Lekcja Chemii i Fizyki

Wakacyjny konkurs fotograficzny dla uczniów klas 1-3 rozstrzygnięty. 

Na zakończenie roku szkolnego 2012/2013 zorganizowany został konkurs fotograficzny pod tytułem „Moja mała ojczyzna - Łodygowice”.
Zwycięzcami konkursu zostali: 
 • Julia Kobiesa,
 • Bartłomiej Kopacz
 • Maksymilian Kalamus
Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Biegi sztafetowe.

To, co działo się podczas rywalizacji szkół podstawowych o Mistrzostwo w Sztafetowych Zawodach Biegowych na długo pozostanie w pamięci uczestników. Ale zacznijmy od początku……
Pierwszym etapem rywalizacji szkolnej były zawody gminne. Sztafeta dziewcząt w składzie: Magda Bogusch, Ania Czernek,  Martyna Pindel, Weronika Wisła, Zuzia Szczepańska, Sandra Szulc oraz Agnieszka Kanik bez większych problemów pokonała SP Łodygowice Górne, SP Pietrzykowice oraz SP Zarzecze i zdobyła tytuł Mistrzyń Gminy.
Kolejnym etapem były zawody powiatowe, które odbyły się 3 października w Żywcu-Moszczanicy. Nasza sztafeta rywalizowała z 12 najlepszymi szkołami z powiatu żywieckiego. Po pierwszej zmianie pałeczki sztafetowej sytuacja nie wyglądała dobrze, gdyż dziewczęta zajmowały dopiero 9 miejsce. Ale każda kolejna zmiana niezwykle walecznie nadrabiała, awansując na coraz wyższe miejsca. Na ostatniej zmianie Sandra biegła już na drugiej pozycji próbując doganiać uczennice ze SP nr 5 z Żywca. Sztafeta dziewcząt wywalczyła tytuł WICEMISTRZYŃ POWIATU i awans na zawody rejonowe.
W czwartek 10.10.2013 w Zabrzegu pojawiło się sześć najszybszych sztafet z powiatów żywieckiego, bielskiego oraz miasta bielska. Poziom zawodów na tym etapie jest zawsze wysoki, gdyż do rywalizacji przystępują tu także szkoły mistrzostwa sportowego. W składzie naszej sztafety nastąpiła zmiana gdyż kontuzjowaną Sandrę zastąpiła debiutująca uczennica z klasy 5 Agnieszka Loranc.   Od początku tempo biegu było bardzo mocne. Dziewczęta były bardzo zdenerwowane ale postanowiły walczyć o jak najlepsze miejsce.  Rywalizacja była zacięta do ostatniego metra, na ostatniej zmianie Weronika Wisła o trzecie miejsce walczyła z uczennicą ze SP 5 Żywiec. Jeszcze 20 metrów do mety nie było wiadomo, która wygra. Weronika ostatkiem sił zaatakowała przed metą i  nasza sztafeta ukończyła bieg na III miejscu. WIELKIE BRAWA dla wszystkich dziewcząt i gratulacje bo brązowy medal na zawodach rejonowych to niewątpliwie duży sukces.

Polsko-niemiecka wymiana młodzieży 

W dniach 21-28 września 2013 r. odbyła się już 7 polsko-niemiecka wymiana młodzieży.
Naszym partnerskim gimnazjum jest St.-Viti-Gymnasium w Zeven koło Hamburga. 

Wymiana 

Było to spotkanie niezwykle udane. Uczestniczyli w niej uczniowie z naszej szkoły oraz z ZSO w Górnych Łodygowicach. Przez tydzień gościli w swoich domach 12 niemieckich uczniów. Początkowe bariery językowe i lęk przed komunikacją zostały pokonane już po pierwszym dniu spotkania. Uczestnicy po obu stronach doświadczyli dużo dobrych owoców wymiany. 

Niedziela była dniem spędzanym u rodzin. Goście z Niemiec byli zachwyceni polską gościnnością, bardzo smacznym jedzeniem oraz ciepłem rodzinnych domów. 

Poniedziałek był dniem szkolnym. Pobyt w szkole to zwiedzanie budynku i uczestniczenie w lekcjach. Goście z Niemiec byli pod wrażeniem hali sportowej. Uczestniczyli również tam w zajęciach wychowania fizycznego z kl. II c.

Wymiana

W poniedziałek grupa rozpoczęła przygotowania do projektu kulinarnego, którego celem było przygotowanie tradycyjnej polskiej potrawy. Uczestnicy zbierali informacje na temat przygotowania i historii pierogów. Środa była dniem wykonania i prezentacji projektu. Wspólna praca nad przygotowaniem pierogów ruskich oraz z kapustą i grzybami była najlepszym działaniem integrującym naszą międzynarodową grupę. 

Wynikiem swojej pracy młodzież mogła podzielić się z pozostałymi uczniami z klas trzecich. Była to wspólna prezentacja. Uczniowie klas trzecich wykonali w domu swoje potrawy typowe dla różnych krajów europejskich. Prezentacja projektu kulinarnego zakończyła się degustacją. Potrawy były wyśmienite. Projekt wypadł bardzo dobrze. 

Wymiana

Ten niezapomniany tydzień nie byłby tak udany, gdyby nie serdeczność rodzin goszczących niemiecką młodzież. Nasi goście pisali: „Zauważyłam jak uprzejmi są Polacy i jak bezgranicznie gościnni.” „Szczególnie podobała mi się gościnność Polaków. U nich w domu można było poczuć się natychmiast przyjętym.” Te wypowiedzi doskonale oddają cudowną atmosferę panującą w czasie całego tygodnia wymiany.

Uczniowie z naszej szkoły cieszą się już na czerwcową rewizytę w Zeven.


XV Jesienny Zlot Ekologiczny „Czyste Góry”

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne w tym roku szkolnym rozpoczęło swoją działalność od udziału w XV Jesiennym Zlocie Ekologicznym „Czyste Góry”. W sobotę 14 września grupa uczniów z klas piątych i szóstych oraz z gimnazjum,  pod opieką pani Eweliny Okrzesik i Lucyny Zuziak, wyruszyła na wycieczkę pieszą z przełęczy Salmopol do Ostrego przez Twardorzeczkę, Radziechowy na górę Matyskę, zwaną Golgotą Beskidów.     
Czyste Góry 2013Pogoda, pomimo porannych opadów, poprawiała się z godziny na godzinę.  Na szczycie Matyski (609 m npm)  przywitało nas błękitne niebo i słońce.
Podczas wycieczki oczyszczaliśmy szlaki turystyczne z zanieczyszczeń.  Następnie zebrane śmieci dostarczyliśmy  do Szkoły Podstawowej w Radziechowach, gdzie zorganizowany był punkt zbiórek grup schodzących z gór i reprezentujących szkoły z całego powiatu żywieckiego!!.  Na miejscu zostaliśmy serdecznie powitani przez Dyrektora Szkoły oraz poseł na sejm RP panią Małgorzatę Pępek. Poczęstowano nas gorącą herbatą i pyszną zupą.
W trakcie trwania zlotu więliśmy udział w konkursach ekologicznym i krajoznawczym, loterii fantowej oraz quizie z wiedzy o Radziechowach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy notesik oraz długopis. Wyróżnione uczennice  z naszej szkoły Ania Czernek i Magda Bogusch otrzymały nagrody książkowe. W konkursie ilości zebranych śmieci ucznioie z gimnazjum zajęli III miejsce i otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości  100 złotych!
Impreza bardzo nam się podobała, zawiązaliśmy nowe znajomości, otrzymaliśmy podarunki a co najważniejsze własnymi rękami posprzątaliśmy kawałek świata, całkiem spory. Dumni i bardzo zmęczeni wróciliśmy do Łodygowic ok. godziny 17. Kolejny zlot będzie wiosną i z wielką przyjemnością weżmiemy w nim udział.
--------------------------------------------
Nowy rok szkolny to także nowy rok rywalizacji sportowej! Nasi uczniowie będą aktywnie reprezentować szkołę w zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Już niebawem czekają nas spore emocje bo odbędą się Powiatowe Zawody w Sztafetowych Biegach Przelajowych. Aby wziąć w nich udział nasi uczniowie muszą wygrać zawody gminne. Trzymajcie kciuki za szkolnych biegaczy długodystansowych. Relacja już wkrótce.

Spotkanie z Policjantem

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

17 września 2013r. w klasach trzecich szkoły podstawowej odbyło się spotkanie z policjantem Komisariatu Policji w Łodygowicach asp. Sławomirem Bodek. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa na drodze, zapoznali się z przyczynami wypadków drogowych z udziałem dzieci, utrwalili wiadomości dotyczące znaków drogowych oraz numerów alarmowych. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, dzieci chętnie zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami.


XXXII Rajd Beskidzkich Trampów

Było super! – tak harcerze skomentowali XXXII Rajd Beskidzkich Trampów, który odbył się w dniach 20-21 września. Tym razem tematem naszego spotkania był Sherlock Holmes. Około godziny 17.00 pojechaliśmy do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. J. Korczaka w Żywcu, gdzie spaliśmy. Druhny i druhowie z Myśliwych, Nieśmiertelnych i Szerszeni już tam byli. Na początku wszyscy poznaliśmy się poprzez zabawę w powtarzanie imion i ruchów wszystkich harcerzyi trochę pląsaliśmy. Potem śpiewaliśmy różne piosenki oczekując na film. ,,Sherlock Holmes’’ był bardzo tajemniczy, dlatego wszyscy oglądaliśmy go z ciekawością. Po skończeniu się seansu była atrakcja dnia – gra nocna! Polegała ona na odnalezieniu kangurka, który dawał nam znaki światłem. Zadanie było trudniejsze niż się wydaje, bo nie mogliśmy mieć latarek! Trzeba było obejść go tak, aby się nie zorientował! Mojej grupie się nie udało, ale moja koleżanka próbując złapać kangurka rzuciła się na bramkę, przez którą próbował przeskoczyć i… koleżanka spadła na bramkę, a bramka na kangurka! Po grze nocnej szybko zasnęliśmy. Rano zjedliśmy śniadanie i wszystko spakowaliśmy, bo trzeba było iść do stanicy harcerskiej oddalonej piętnaście minut drogi. Właśnie tam spotkaliśmy się z Dobrymi Duchami i Słonecznymi.Chwilkę pląsaliśmy, a potem druhny uczyły nas jak posługiwać się kompasem i busolą. Nadeszła wreszcie najbardziej oczekiwana chwila – gra terenowa. Zadaniem było odnalezienie jednego składnika potrzebnego do obiadu.Zostaliśmy podzieleni na pięć zastępów. Potem jedna osoba z każdego zastępu musiała zdobyć list z różową, czerwoną, pomarańczową, niebieską lub zieloną bibułą. Później musieliśmy szukać innych liścików z tym kolorem. Były na nich pytania godne Sherlocka Holmesa. Wędrowaliśmy po okolicy szukając listów i zastanawiając się jakie będą odpowiedzi na pytania, które już znaleźliśmy. Wreszcie udało się! Mamy składniki! Znaleziono marchewkę, przyprawę Kucharek, groch, kiełbasę i chleb, więc na obiad była grochówka! Po zjedzeniu czekał nas apel na, którym dostaliśmy piękne kubki z… Sherlockiem Holmesem! Rajd zakończyło wybranie z każdej drużyny jednej bardzo zwinnej osoby, która musiała złapać cukierki rzucone na pożegnanie przez druhny.
Nigdy nie zapomnę tego rajdu!

Ola Słaby Vb


ZIELONA SZKOŁA - Łeba 2013

2 września rozpoczął się rok szkolny, ale nie dla nas uczniów klas 4-6, bo pojechaliśmy nas zieloną szkołę do Łeby.
Przez cały pobyt nad morzem dopisywała nam wspaniała, słoneczna pogoda, dlatego też uczestniczyliśmy w wielu wycieczkach krajoznawczych ukazujących piękno polskiego Wybrzeża. Łeba 2013 Bardzo ciekawą wycieczką był przejazd meleksem i spacer przez Słowiński Park Narodowy, aż do ruchomych wydm. Wypłynęliśmy również statkiem „Gryf” na rejs po Morzu Bałtyckim. Pojechaliśmy też do „Sea Parku” w Sarbsku, gdzie widzieliśmy karmienie i  trening fok szarych i kotików południowo-amerykańskich. Największe wrażenie wywarł na nas jednak ogromny rekin w prehistorycznym oceanarium, który z impetem uderzał w ścianę akwarium, aż do momentu gdy „oceaniczna” woda zalała nam twarze. Byliśmy także w Parku Jurajskim. Spotkaliśmy tam potężne dinozaury, które niegdyś żyły na Ziemi, zobaczyliśmy wioskę indiańską oraz mini zoo. Pełen wrażeń był wyjazd do Trójmiasta. Widzieliśmy m. in. statki „Dar Młodzieży” i „ORP Błyskawica”, zwiedzaliśmy oceanarium w Gdyni, spacerowaliśmy po molo w Sopocie oraz Starym Mieście w Gdańsku, gdzie podziwialiśmy fontannę Neptuna. Wysłuchaliśmy też pięknego koncertu organowego w Gdańsku Oliwie.
Będąc na zielonej szkole, wiele godzin spędziliśmy na spacerach po plaży, kąpielach w morzu i korzystaniu z atrakcji Łeby. Paliliśmy również ognisko, na którym piekliśmy kiełbaski. Mimo, iż czasem byliśmy zmęczeni, to starczało nam sił na grę w piłkę i szaleństwo na dyskotekach.
Dziękujemy opiekunom za opiekę i wspaniale spędzone chwile.
Z pobytu na zielonej szkole wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni. Z całą pewnością za rok  będzie dużo chętnych uczniów na tak świetny wyjazd jakim jest zielona szkoła.

Zdjęcia z Zielonej Szkoły w Łebie możecie zobczyć w naszej Galerii.              Karolina Fijak kl. 6b

 
Rekrutacja Gimnazjum Utwórz PDF Drukuj

OGŁOSZENIE

w sprawie zapisu uczniów
do klasy pierwszej Gimnazjum
w roku szkolnym 2015/2016

Rodzice/opiekunowie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły zapisując dziecko do klasy pierwszej Gimnazjum wypełniają zgłoszenie ucznia do klasy I Gimnazjum, natomiast rodzice/opiekunowie dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły wypełniają wniosek o przyjęcie ucznia do klasy I Gimnazjum.

Terminy postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2015/2016:

14 kwietnia- 21 maja 2015r. – składanie zgłoszeń i wniosków o przyjęcie do pierwszej klasy
28 maja 2015r. - test sprawnościowy dla kandydatów do klasy sportowej
Do 30 czerwca 2015r. – dostarczenie kopii świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenia o wynikach sprawdzianu.
2 lipca 2015r. – podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
Do 6 lipca 2015r. - potwierdzenie przez kandydata woli przyjęcia poprzez dostarczenie oryginału zaświadczenia.
7 lipca 2014r. – podanie  do publicznej wiadomości listy kandydatów  przyjętych i nieprzyjętych do Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach.

Terminy rekrutacji do klasy sportowej są zgodne z ogólnymi zasadami przyjęcia w danym roku szkolnym. Datę testu sprawnościowego ustala dyrektor szkoły i podaje  do publicznej wiadomości do końca lutego danego roku szkolnego. Przewiduje się dodatkowy termin testu sprawnościowego dla uczniów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie przystąpili do testu sprawnościowego. Uczniowie podlegają rekrutacji uzupełniającej na zasadach określonych w statucie szkoły.

Od decyzji komisji rekrutacyjnej przysługuje prawo odwołania do Dyrektora Szkoły w terminie do 7 dni.

Te same dokumenty dotyczą przyjęcia ucznia do klasy pierwszej Gimnazjum o profilu sportowym.

Dodatkowe informacje dotyczące rekrutacji uczniów do klasy sportowej.  

Kartę zgłoszenia i wniosek można pobrać ze strony internetowej Szkoły, Urzędu Gminy w Łodygowicach, lub w sekretariacie.

Terminy rekrutacji do klasy sportowej są zgodne z ogólnymi zasadami przyjęcia w danym roku szkolnym. Datę testu sprawnościowego ustala dyrektor szkoły i podaje  do publicznej wiadomości do końca lutego danego roku szkolnego. Przewiduje się dodatkowy termin testu sprawnościowego dla uczniów, którzy z przyczyn zdrowotnych lub losowych nie przystąpili do testu sprawnościowego. Uczniowie podlegają rekrutacji uzupełniającej na zasadach określonych w statucie szkoły.

Od decyzji komisji rekrutacyjnej przysługuje prawo odwołania do dyrektora szkoły w terminie do 7 dni.

Dodatkowe informacje dotyczące kryteriów, terminów i wymaganych dokumentów umieszczone są na szkolnej tablicy ogłoszeń. 

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)

Do pobrania

 

 

 
Rekrutacja SP Utwórz PDF Drukuj

 

OGŁOSZENIE

w sprawie zapisu dzieci do oddziału przedszkolnego
i do klasy pierwszej w roku szkolnym 2015/2016

1. Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach informuje, że zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016 prowadzone będą
od 2 do 31 marca 2015r.

2. Rodzice/opiekunowie dzieci podlegających obowiązkowi przygotowania przedszkolnego zapisując dziecko do oddziału przedszkolnego wypełniają wniosek i składają wymagane dokumenty w sekretariacie szkoły. WNIOSEK O PRZYJĘCIE DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO  można pobrać ze strony internetowej szkoły, Urzędu Gminy w Łodygowicach, lub w sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach.

3. W roku szkolnym 2015/2016 spełnianie obowiązku szkolnego rozpoczynają dzieci:

 • urodzone w 2009r. - dzieci sześcioletnie
 • urodzone w okresie od 1 lipca 2008 r. do dnia 31 grudnia 2008r. - dzieci siedmioletnie

 

4. Szkoła ma obowiązek przyjąć dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły, natomiast dzieci zamieszkałe poza jej obwodem mogą zostać przyjęte na wniosek rodziców/opiekunów prawnych po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego jedynie wówczas, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

5. Rodzice/opiekunowie dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły zapisując dziecko do szkoły wypełniają ZGŁOSZENIE UCZNIA DO KLASY I, natomiast rodzice/opiekunowie dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły wypełniają WNIOSEK O PRZYJĘCIE UCZNIA DO KLASY I.
Kartę zgłoszenia i wniosek można pobrać ze strony internetowej szkoły lub w sekretariacie.

6. Informacje dotyczące kryteriów, terminów i wymaganych dokumentów umieszczone są na szkolnej tablicy ogłoszeń. 

Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.)

Do pobrania:

 
Marzec 2013 - Sierpień 2013 Utwórz PDF Drukuj

Absolwenci klas trzecich Gimnazjum

Klasa 3A - rocznik 2013

Klasa 3A

Klasa 3C - rocznik 2013

Klasa 3C

Relacja fotograficzna z zakończenia roku szkolnego 2012/2013 jest dostępna w naszej Galerii :

Szkoła Podstawowa | Gimnazjum


Wszystkie zewnętrzne obiekty sportowe na terenie naszego Zespołu Szkół, w tym boiska, bieżnie, rzutnie i skocznie są dostępne dla wszystkich chętnych codziennie, włącznie z sobotami i niedzielami od 1 kwietnia do 31 października, od 600 do 2200

Więcej informacji w menu z lewej: Obiekty sportowe

Bezpieczne Wakacje


Gratulacje dla naszych aktorów!

W naszym gimnazjum  od wielu lat działa kółko teatralne "Nic śmiesznego”, w  ramach którego uczniowie co roku oprócz rozwijania warsztatu teatralnego, biorą udział w różnych konkursach. W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie z grupy teatralnej zajęli czołowe miejsca  w wielu konkursach teatralnych i recytatorskich.

Agnieszka Pawlik zajęła II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramów XIV MINIATURACH TEATRALNYCH za monodram pt.: Monolog szalonej kobiety; jest laureatką II miejsca w IX Diecezjalnym Konkursie Poezji Religijnej w Żywcu. Jej talent recytatorski został wyróżniony także w X Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim w Bielsku- Białej.

Jakub Giercuszkiewicz jest natomiast laureatem III miejsca Wojewódzkiego Przeglądu Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramów XIV MINIATUR TEATRALNYCH w kategorii monodramu oraz zdobywcą wyróżnienia w X Międzygimnazjalnym Konkursie Recytatorskim w Bielsku- Białej.

Gratulujemy młodym aktorom i życzymy dalszych sukcesów.
Jesteśmy z nich bardzo dumni, gdyż dzięki ich talentom, ale i ciężkiej pracy rozsławiamy dobre imię naszej szkoły.
Anita Gruszecka

Uwaga uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej

Zapraszamy Was do udziału
w Wakacyjnym konkursie fotograficznym
pod tytułem: „Moja mała ojczyzna- Łodygowice”.

Zdjęcia wywołane w formacie 15x21
należy złożyć do dnia 16.09.2013 u wychowawców.


Polsko-niemiecka wymiana młodzieży

 
W dniach 8-15 czerwca 2013 r. nasza młodzież gimnazjalna uczestniczyła w polsko-niemieckiej wymianie.  Była to już 7 wymiana. Nasze zaprzyjaźnione St. Viti  Gymnasium z Zeven niedaleko Bremy i w tym roku przyjęło nas bardzo gościnnie. Uczestniczyliśmy w życiu szkoły. Byliśmy na lekcjach, zwiedzaliśmy obiekt szkolny, wspaniałe było spotkanie z młodzieżą z Meksyku, która również w tych samych dniach uczestniczyła w wymianie.  W polsko-niemiecko-meksykańskim gronie byliśmy nad Morzem Północnym i wędrowaliśmy w czasie odpływu po Morzu Wattowym. Podziwialiśmy również przepiękne stare miasto w Bremie. Interaktywne muzeum techniki Universum dostarczyło nam wartościowych doświadczeń z dziedziny nauk ścisłych. Wspólnie spędzany czas pozwolił nam poznać inną kulturę, zwyczaje i język. W tak międzynarodowym gronie mogliśmy lepiej rozumieć siebie, swoją mentalność i też mentalność innych narodów.
 
Środowiskiem, w którym dobrze poznawaliśmy się, był dom rodzinny i chwile spędzone w wolnym czasie. Gospodarze bardzo zadbali o ciekawy program domowy, wspólne spotkania przy grillu, przejażdżki konne, nocowanie po namiotem. Wielu z nas ze swoimi rodzinami w niedzielę odwiedziło Hamburg.
 
Poznawaliśmy się również w czasie pracy nad projektem filmowym. W małych grupach nakręcaliśmy krótkie filmiki na różne tematy: szkoła, jedzenie, uprzedzenia oraz język. Efekt naszej pracy był przedstawiany w czasie Dnia Otwartych Drzwi, kiedy to szkoła prezentowała na zewnątrz swój dorobek. Ten dzień pozwolił naszej wymianie zaprezentować się w lokalnej społeczności. W ciekawy sposób poznawaliśmy życie szkoły w Zeven.
 
Pożegnanie na dworcu autobusowym w Zeven było pełne wzruszeń. Wracaliśmy do Polski z szerszym patrzeniem na ludzi i świat. Pogłębiliśmy również swoje umiejętności posługiwania się językiem obcym. Wszyscy cieszyliśmy się z tych pięknych chwil w Niemczech.
 
Zdjęcia z wymiany można zobaczyć w naszej Galerii.


Nasza Szkoła w Rodzinie Szkół im. Św. Jadwigi Królowej

WawelW sobotę 8 czerwca b.r. w godzinach porannych prawie 50-osobowa delegacja naszego Zespołu Szkół nr 1 wyruszyła autokarem do Krakowa, by po raz pierwszy wziąć udział w Święcie naszej Patronki, obchodzonym co roku przez Rodzinę Szkół Jadwiżańskich. Przede wszystkim chcieliśmy uczcić św. Królową Jadwigę w katedrze wawelskiej w dniu ogłoszenia Jej Świętą przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Ponadto chcieliśmy się spotkać z przedstawicielami innych szkół, noszących to samo imię, by zobaczyć, czym żyją nasi rówieśnicy i jak realizują się w szkolnej rzeczywistości. W drodze towarzyszył nam deszcz, ale Kraków przywitał nas słońcem. Pierwsza część spotkania miała charakter konkursowo-artystyczny. W gościnnych salach Księży Misjonarzy kibicowaliśmy Angelice Kufel  z kl. III gimnazjum, która znalazła się w gronie kandydatek do tytułu Królowa Roku 2013/14. Byliśmy dumni z Jej prezentacji i oklaskami przywitaliśmy Jej nominację na Królową Serdeczności. Królową Roku została Weronika Kurowska z kl. V Szkoły Podstawowej w Szczyrku. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników Konkursu obejrzeliśmy przedstawienie na temat Królowej Jadwigi w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Parczewie. Przed południem wyruszyliśmy ze Stradomia na pobliski Wawel. Nasze poczty sztandarowe SP i Gim wspaniale prezentowały się w katedrze, podczas wspólnej mszy św. i modlitwy przy Czarnym Krzyżu św. Królowej Jadwigi, gdzie znajdują się Jej relikwie. Na koniec spotkania w Katedrze każdy z nas złożył na ołtarzu czerwoną różę dla naszej Patronki- byliśmy przecież na Jej Imieninach.  To było niezwykłe przeżycie.  Pod przewodnictwem naszych Pań Dyrektorek przeszliśmy uliczkami pięknego Krakowa, podążając śladami Królowej Jadwigi i Jana Pawła II i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.


Jadwigi

W dniu 14 października 2006r. w Krakowie zawiązała się Rodzina Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej .
8 czerwca 2007r. w 10 rocznicę kanonizacji Królowej Jadwigi odbył się w Krakowie I Zjazd Rodziny Szkół Jadwiżańskich, w którym uczestniczyło blisko dwa tysiące osób z 44 szkół, a 30 maja 2012r. II Zjazd naszych szkół w 15 lecie kanonizacji. Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły noszące imię Pani Wawelskiej do współpracy oraz udziału w działaniach Rodziny oraz do aktywności na stronie internetowej Rodziny. Nasze szkoły włączyły się do Rodziny Szkół Jadwiżańskich w tym roku szkolnym.

 

Cele Rodziny Szkół Jadwiżańskich

 • Popularyzacja kultu Świętej Jadwigi Królowej
 • Kształtowanie postaw moralnych u dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie ideałów i wartości reprezentowanych przez Patronkę
 • Integracja społeczności szkolnych ze szkół noszących imię Pani Wawelskiej
 • Ukazanie wspólnych obszarów działania papieża Jana Pawła II i Wawelskiej Monarchini
 • Promocja środowisk lokalnych
 
„Zapraszam wszystkie szkoły w Polsce, którym patronuje Św. Jadwiga, Królowa do dalszej współpracy, pamiętając, że jesteśmy spadkobiercami Jej dziedzictwa, pragniemy z miłością i oddaniem kontynuować Jej dzieło, szerzyć nowe zadania ku chwale Pana Boga i Św. Jadwigi. Rodzina naszych szkół działa już ponad pięć lat. Dzielimy się pomysłami i osiągnięciami, wspólnie przeżywamy chwile wielkie i małe, radosne i smutne. Łączy nas dążenie do bliższego poznania Patronki i wychowania młodego pokolenia w duchu wartości przez Nią reprezentowanych. Inicjatywy Rodziny wpisują się w kontekst budowy wspólnoty europejskiej i starań o ogłoszenie Św. Jadwigi patronką Europy. Wspólne działanie przyczynia się do wzbogacenia oferty programowej szkół, tworzenia niepowtarzalnego klimatu w społecznościach szkolnych (co widać choćby na tym portalu) i uzyskiwania wsparcia oraz kontaktów krajowych i międzynarodowych niedostępnych dla szkół działających w pojedynkę. W Polsce istnieje obecnie 200 Szkół Jadwiżańskich. W pracach rodziny uczestniczyła jak dotąd jedna trzecia tej liczby. Zachęcamy do włączenia się we wspólne dzieło.”
Przewodnicząca Ogólnopolskiej Rady Rodziny Szkół im. Św. Jadwigi Królowej

Święto Szkoły - 6 czerwca 2013r

6 czerwca br. cała społeczność Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach obchodziła święto swojej patronki – Królowej Jadwigi. Ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od przemarszu dzieci, młodzieży oraz nauczycieli do kościoła parafialnego pod wezwaniem św. Szymona i Judy Tadeusza, gdzie odbyła się uroczysta msza i uczczenie relikwii Świętej Jadwigi.

Święto Szkoły 2013

Następnie miała miejsce  akademia, którą zaszczycili swoją obecnością m.in.: Pan poseł Stanisław Pięta, Wójt Gminy Łodygowice - Pan Andrzej Pitera, radni Gminy Łodygowice: Pani Małgorzata Mieszczak, Pani Krystyna Potrzeba-Jakubiec oraz Pan Eugeniusz Jachym, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Pani Krystyna Madziar, Sołtys Łodygowic - Pan Eugeniusz Góra oraz Rodzice naszych uczniów.

Święto Szkoły 2013

 Po zabraniu głosu przez Dyrektora ZS nr 1 w Łodygowicach Pana Mirosława Jakubca przyszedł czas na wyróżnienie i nagrodzenie Wzorowych Absolwentów: Natalii Harężlak (SP) i Sary Barcik (Gimnazjum). Tytuł Sportowca Roku przyznano Dominice Pezdek, uczennicy szkoły podstawowej oraz Sarze Barcik. Podczas uroczystości nagrodzono również uczniów – finalistów i laureatów konkursów.

Święto Szkoły 2013

Miłości, jakie twoje imię? Na to pytanie starali się w części artystycznej akademii odpowiedzieć uczniowie prezentujący wiersze i piosenki ukazujące różne jej odcienie. Zaakcentowana została postawa człowieka kochającego i szanującego życie, który aby nie zagubić się w dzisiejszym hałaśliwym i zabieganym świecie, szuka sprawdzonych przez czas wzorców. Należny do nich niewątpliwie Królowa Jadwiga.

 Święto Szkoły 2013

Uroczystość zakończyła się w klasach słodkim poczęstunkiem ufundowanym przez Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach.


 Wiersze Tuwima i Brzechwy

W środę 15 maja odbył się finał konkursu recytatorskiego „Wiersze Tuwima i Brzechwy”. W każdej z klas I-III przeprowadzono konkurs klasowy, by wyłonić trzech finalistów:Konkurs Recytatorski
 • Kl. 1 a: Aleksandra Barabasz, Martyna Kamińska, Anna Topolska;
 • Kl. 1 b: Amelia Kania, Anna Midor, Oliwia Rusin;
 • Kl. 2 a: Kacper Bil, Oliwia Sojka, Agata Michalik;
 • Kl. 2 b: Kasia Morys, Julia Bułka, Bartek Suchanek;
 • Kl. 3 a: Wiktoria Jakubiec, Julia Kleszcz, Patryk Prochownik;
 • Kl. 3 b: Aurelia Wiącek, Milena Jakóbiec oraz Szymon Dziekanowski, Kamila Kastura.
 
Konkurs RecytatorskiNajpierw wystąpili zaproszeni goście – starsze koleżanki: Agnieszka Pawlik, Zuzanna Szczepańska i Julia Góra, a następnie finaliści. Po wystąpieniu wszystkich uczestników, jury w skład którego wchodzili: Pani Dyrektor Ewa Pawela oraz wychowawczynie klas I-III, udało się na naradę.
Oto wyniki:
I miejsce – Patryk Prochownik
II miejsce – Aleksandra Barabasz
III miejsce – Katarzyna Morys
 
Wyróżnieni zostali: Amelia Kania, Milena Jakóbiec i Szymon Dziekanowski.
 

 W klasach 1-3 Szkoły Podstawowej odbył się Turniej Szachowy.

W eliminacjach klasowych zostało wytypowanych 14 najlepiej grających uczniów. Następnie każdy z nich rozegrał 2 mecze, po których do kolejnego etapu przeszło 10 najlepszych zawodników. Do finałów dostało się 6 graczy. Rozgrywki odbywały się w systemie „każdy z każdym”. Wyłoniono następujących zwycięzców:
 • I miejsce – Szymon Suchanek kl. III b
 • II miejsce – Aleksander Matuszek kl. I b
 • III miejsce – Szymon Pitera kl. II a
Otrzymają oni nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy.
 

Dzień Języków Obcych w Gimnazjum

Dzień Języków Obcych 20139 maja 2013r. w naszym Gimnazjum odbył się Dzień Języków Obcych. Na pierwszej lekcji przedstawiciele klas brali udział w Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który był odrębną częścią Dnia Języków Obcych. Następnie udaliśmy się w niezwykłą podróż po Europie. Każda klasa wylosowała wcześniej państwo europejskie i wykonała zadania w odniesieniu do tego państwa. Tak więc podczas prezentacji odwiedziliśmy 9 państw, które ukazały nam swoje cenne i piękne zabytki, budowle, następnie podziwialiśmy tańce europejskie, charakterystyczne dla tych państw, w wykonaniu naszych uczniów, a na koniec wysłuchaliśmy piosenek w języku angielskim lub niemieckim w wersji karaoke.

Dzień Języków Obcych 2013Wyniki konkursu w Dniu Języków Obcych:
 • I miejsce zajęła klasa 2a,
 • II miejsce zajęła klasa 3a,
 • III miejsce klasa 3c.
 
Zwycięskim klasom gratulujemy.

Wyniki Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii:
 • I miejsce- Paulina Czarnota
 • II miejsce- Martyna Mentelska
 • III miejsce- Justyna Sołtysik

Gratulujemy!

Wszystkim klasom dziękujemy za wspaniale
przygotowane wystąpienia i zaangażowanie.
Do zobaczenia za rok!

Dzień Unii Europejskiej w SP


W dniu 25 kwietnia 2013 świętowaliśmy w Szkole Podstawowej „Dzień Unii Europejskiej”. Jak co roku dzień ten obfitował w wiele atrakcji.
Uroczystość rozpoczęła audycja muzyczna prowadzona przez doskonale znany nam duet „Metrum”, który zaprezentował słynne utwory pochodzące  z różnych krajów europejskich. Jak zwykle profesjonalne wykonanie oraz ciekawy przekaz spotkały się z entuzjazmem naszych uczniów.
Dzień Unii EuropejskiejKolejnym punktem imprezy były prezentacje wylosowanych wcześniej krajów unijnych. Ocenie Jury podlegały prezentacje walorów turystycznych i potraw narodowych danego państwa oraz  dekoracje klas. „Podróż po Europie” rozpoczęliśmy od słonecznych Włoch, do których przeniosła nas klasa 4a. Następnie z klasą 4b zwiedzaliśmy Hiszpanię, byliśmy świadkami walki byków oraz bitwy na pomidory w Pampelunie. Klasa 5a wskazała najciekawsze zakątki Anglii, a klasa 5b zachęcała do zwiedzania naszych zachodnich sąsiadów, Niemiec. Kolejnym przystankiem był kraj słońca, bogów i oliwek, czyli Grecja, do którego zaprosili nas uczniowie z klasy 6a. Podróż zakończyliśmy wspólnie z klasą 6b w romantycznej Francji. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania, przygotowując wizytówkę wylosowanego przez siebie państwa członkowskiego Unii Europejskiej. Postarali się, aby swoim występem zainteresować widzów. Dodatkowym atutem wszystkich prezentacji były pyszne smakołyki z każdego kraju, przygotowane przez uczniów, przy fachowym wsparciu rodziców.
Dzień Unii EuropejskiejNajciekawszą i wzbudzającą największy aplauz atrakcją okazał się Konkurs Piosenki Europejskiej, dzięki któremu uczniowie pokazali nie tylko swe umiejętności wokalne i taneczne, ale w wielu wypadkach także językowe. Wykonano piosenki w języku angielskim, niemieckim, polskim oraz francuskim.
Ponadto quiz wiedzy o Europie z powodzeniem rozwiązywali przedstawiciele wszystkich klas 4-6.
Podczas, gdy jury prowadziło burzliwe obrady nad rozstrzygnięciem konkursów, uczniowie bawili się na zabawie szkolnej. Niektórzy przebrani byli za znanych europejczyków i dumnie prezentowali swoje stroje.
Na zakończenie imprezy nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez Radę Rodziców.
Serdecznie dziękujemy wszystkim klasom i ich wychowawcom za wspaniałą zabawę, jurorom za sprawiedliwe wyniki, a Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.
       Organizatorzy
Ewa Rodak i Klaudia Wajda
 
Dzień Unii EuropejskiejWyniki Konkursów:
 
Prezentacja Kraju UE:
 • I miejsce- klasa 6b
 • II miejsce- klasa 4b
 • III miejsce- klasa 5b

Konkurs Piosenki Europejskiej:
 • I miejsce- klasa 5b
 • II miejsce- klasa 4b
 • III miejsce- klasa 6a

Konkurs Wiedzy o Krajach UE:
 • I miejsce- klasa 4b
 • II miejsce- klasa 4a
 • III miejsce- klasa 6a

Konkurs na strój:
 • I miejsce-  Joanna Misiura –klasa 5a
 • II miejsce- Ewa Wandzel- klasa 5b
 • III miejsce- Julia Barabasz - klasa 4b
 

Wyróżnienie dla klasy 5a za stroje
wykorzystane podczas prezentacji


Gratulujemy!!!
Zdjęcia z Dnia Unii Europejskiej - w Galerii zdjęć.

Maju, maju opowiedz coś o sobie…

3 maj26 kwietnia 2013r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach uczestniczyli w akademii z okazji zbliżających się świąt majowych, w trakcie której przypomniano najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej, ojczystej historii. Wszyscy cieszą się, że wreszcie nadszedł maj, nastały pogodne dni, przyroda budzi się do życia, wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Ale warto było przypomnieć, że miesiąc ten wypełniony jest świętami państwowymi i ważnymi rocznicami.

Należy pamiętać o przeszłości i o tym, że co roku 1 maja obchodzimy Dzień Pracy i rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2 maja świętujemy Dzień Flagi, 3 maja wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.3 maja

Możemy spędzać majówkę jak chcemy, ale pamiętajmy o tym, że jesteśmy Polakami, szanujmy symbole państwowe, uczmy się historii, kochajmy nasz Ojczystą Ziemię i spędzajmy wolny czas z rodziną.

 

Internetowy teatr dla szkół…

9 kwietnia 2013r. uczniowie naszej szkoły  po raz kolejny uczestniczyli w internetowym spektaklu teatralnym. Tym razem dzieci z klas IV obejrzały , dobrze znaną im baśń - „Dziadek do orzechów”.  Jednakże nie był to zwykły spektakl, a nowoczesna interpretacja jednego z najbardziej rozpoznawalnych baletów na świecie sprzed 120 lat, rosyjskiego kompozytora Piotra Czajkowskiego.

Głowna bohaterka Klara dostaje od św. Mikołaja lalkę – dziadka do orzechów. W jej magicznym śnie zabawka przeistacza się w pięknego Młodzieńca, z którym odbywa niesamowity spacer, taneczną podróż dookoła świata, między sklepowymi witrynami galerii handlowej.

Widowisko muzyczne w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca było połączeniem muzyki Czajkowskiego z techniką tańca jazzowego i współczesnego hip hopu. Taneczny spektakl fascynował układami choreograficznymi, różnorodnością barwnych szat i niezwykłą scenerią

 

„Wiem, komu uwierzyłem”

11 kwietnia 2013 r. odbył się IX Diecezjalny Konkurs Poezji Religijnej w Żywcu. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Martyna Pindel z klasy V a, Julia Góra i Zuzanna Szczepańska z klasy V b.

Recytatorki bardzo ładnie deklamowały wiersze ks. Jana Twardowskiego i pieśni Jana Kochanowskiego. Spośród 68 uczestników jury wybrało trzy najciekawsze prezentacje utworów, których tematyka była zgodna z hasłem przewodnim konkursu: „Wiem, komu uwierzyłem”.

Miłym zaskoczeniem była  dla nas wiadomość, że Julia Góra otrzymała I miejsce za zaprezentowanie wiersza „Odwrócony i nawrócony” ks. Jana Twardowskiego. Tym samym Julia przeszła do kolejnego, ostatniego  etapu konkursu, który odbył się 21 kwietnia w Żywcu. W czasie poetyckiej rozgrywki rywalizowało 3 uczniów z powiatu żywieckiego z 3 uczniami powiatu bielskiego.

Wynik konkursu?... Julia Góra zdobyła I miejsce i tytuł najlepszej recytatorki w diecezji bielsko – żywieckiej.

GRATULUJEMY !!! Wieliczka – miasto z kopalni soli słynące.

WieliczkaUczniowie ze Szkoły Podstawowej Filii w Biernej wybrali się do Wieliczki – kopalni soli - jednego z najcenniejszych zabytków kultury polskiej. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy rankiem 11 kwietnia 2013.  
 „Za siedmioma korytarzami, za siedmioma tunelami…” znajduje się piękna podziemna kraina. W towarzystwie pani przewodnik i legendarnego Skarbnika odkrywaliśmy na szlaku Trasy turystycznej tajemnice kopalni. Rozwiązując rozmaite quizy i zagadki, przy okazji bawiąc się znakomicie uczyliśmy się, podziwialiśmy solne rzeźby, wspaniałe kaplice, urokliwe podziemne jeziora, oryginalne urządzenia i sprzęt, zachowane ślady prac górniczych. Największe wrażenie wywarła na nas kaplica świętej Kingi, znajdująca się na głębokości 101 metrów pod ziemią. Na pamiątkę każdy otrzymał od Skarbnika pamiątkowy dyplom. Trasa była trudna, ale na powierzchnię wywiozła nas już winda szybem Daniłowicza z poziomu III (135 m). Potem zakup „solnych” pamiątek i powrót do domu. Wspomnienia na długo pozostaną w naszej pamięci.

 Wieliczka WieliczkaWieliczkaWieliczka  
Kliknij na zdjęcie - otworzy się w nowym oknie.
Opracowała: A. Wajda

Nie zagubmy się w świecie

PrzeglądPod takim hasłem 4 kwietnia 2013 roku odbył się już po raz trzynasty Gimnazjalny Przegląd Twórczości Artystycznej. Motywem przewodnim tegorocznego przeglądu była profilaktyka uzależnień.
Tak jak bywało to w latach poprzednich, składał się on z trzech etapów jednak zmieniła się jego forma. Zrezygnowano z dotychczasowych inscenizacji przygotowywanych przez każdą klasę. Etap I obejmował przygotowanie plakatu stanowiącego odniesienie do tematu głównego Przeglądu, etap II przygotowanie prezentacji multimedialnej. III etap wypełniły dwie zwycięskie prezentacje multimedialne ocenione w drugim etapie.
Spotkanie to wielu z nas mogło uznać za niepotrzebne, i bardzo dobrze, bo oznaczało to, że nie mamy problemów w domu, w szkole, ze sobą. Dla niektórych jednak, mogło być ostrzeżeniem przed zgubnym dla nas wyborem, wyborem dokonanym w sytuacji odrzucenia przez rodziców, nauczycieli, fałszywych przyjaciół.
Pierwszą część Przeglądu wypełniło przedstawienie, w którym poprzez połączenie muzyki  oraz gry aktorskiej grupa uczniów chciała ukazać problemy współczesnego  młodego człowieka. Odkrywając niebezpieczeństwa związane z sięganiem po narkotyki i alkohol, nasz bohater – Mały Książę - poznał tajniki prawdziwej przyjaźni, szacunku i miłości wobec bliźniego. Zdobywając wiedzę i doświadczenie, budował system wartości będący kluczem do szczęśliwego życia.
PrzeglądMożna w życiu myśleć wyłącznie o sobie. Można uznać, że zjawisko uzależnień to nie moja sprawa. Można wskazać tych, którzy powinni się tym zająć, beze mnie. Można jednak pomyśleć o innych. Wspierać ich i zrobić to, co jest możliwe, by pomóc.
Do takiego myślenia i wspólnego działania zachęciło nas spotkanie  z zaproszonym gościem Dobromirem Makowskim, autorem projektu Rap Pedagogia - programu opartego na muzyce Hip Hop, elementach wychowawczych i profilaktyce oraz inspirowanym przeszłym życiem autora i wykonawcy. Dobromir niezwykle skutecznie i w sposób innowacyjny prowadzi zajęcia warsztatowe o tematyce antyuzależnieniowej promując życie bez używek
i agresji wśród młodzieży. Podczas spotkania podzielił się on swoją niezwykłą historią.
Kolejna część spotkania obejmowała przedstawienie prezentacji multimedialnej klasy IB i filmiku klasy IIIC nagrodzonych w drugim etapie przeglądu, po której nastąpiło wręczenie nagród przez panią Wicedyrektor Dorotę Dudę. Nagroda pieniężna i nagrody rzeczowe ufundowane zostały przez Radę Rodziców Gimnazjum w Łodygowicach i wręczone zostały klasie:
- I B za zajęcie I miejsca w II etapie Gimnazjalnego Przeglądu Twórczości Artystycznej,
- III C za zajęcie I miejsca w II etapie Gimnazjalnego Przeglądu Twórczości Artystycznej,
- III A za zajęcie III miejsca w Gimnazjalnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej,
- II A za zajęcie II miejsca w Gimnazjalnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej,
- III C za zajęcie I miejsca w Gimnazjalnym Przeglądzie Twórczości Artystycznej.

Mamy nadzieję, że wszyscy mile spędzili ten czas. Zwycięskim klasom gratulujemy a pozostałym życzymy powodzenia w przyszłym roku.
Anna Janas – Hachorkiewicz
Zdjęcia dostępne w naszej galerii i na Facebooku.

Ekomarzenia są do spełnienia!

Debata

4 kwietnia 2013r. w sali kominkowej w zamku odbyła się debata panelowa na temat ekorozwoju pt.: „Park w Łodygowicach ogrodem wspomnień i marzeń. Czy to możliwe?”.
Inicjatorami spotkania byli Weronika Mrowiec i Przemysław Sołtysik z Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach, którzy postanowili wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, a którego nagrodą jest mandat poselski na XIX sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W przygotowanie debaty zaangażowali się prawie wszyscy uczniowie, nawetci najmłodsi. Został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Zmieńmy nasz park w raj”, w którym wzięło udział 53 uczniów z poszczególnych grup wiekowych. 

Oto wnioski, które wspólnie opracowaliśmy na podstawie debaty:

1. Wpisanie w kalendarz szkolny stałych projektów: „Czysty park”, „Flora i fauna parku w Łodygowicach”.
2. Zorganizowanie spotkania z radnymi i konserwtorem zabytków.
3. Dbałość o większe bezpieczeństwo - monitoring i nadzór policji.
4. Zwiększenie ilości koszy, pomalowanie ławek.
5. Zamykanie parku, naprawa ogrodzenia.
6. Zapewnienie przez osoby kompetentne uwzlędniania pomysłów - efektów marzeń uczniowskich w pracach renowacyjnych kompleksu zamkowo-parkowego, np. skatepark, amfiteatru itp.
7. Wycinka niebezpiecznych drzew.
8. Sezonowe upiększanie terenu.
9. Wykorzystanie szkolnego radiowęzła do propagowania postaw ekologicznych.
10. Bądźmy eko!

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z debaty.

Napisali o nas: Radio Bielsko - Burzliwa debata.


Od 1 września 2013r otwieramy następną klasę sportową w naszym Gimnazjum.

Oferujemy najlepsze zaplecze sportowe na Podbeskidziu

Zapisy do klasy pierwszej Gimnazjum i dodatkowe informacje 
- w sekretariacie szkoły lub telefonicznie: 33 8620627

Do pobrania: Regulamin.pdf | Kwestionariusz.pdf lub Kwestionariusz.doc

Klasa SportowaW roku szkolnym 2013/2014 utworzona zostanie jedna klasa sportowa, realizująca, oprócz czterech godzin podstawy programowej z wychowania fizycznego, sześciogodzinne ukierunkowane szkolenie sportowe z zakresu:
- piłki ręcznej,

- piłki nożnej,

- piłki siatkowej,

- lekkiej atletyki.

Klasa sportowa realizuje program szkolenia sportowego równolegle z programem nauczania obowiązującym w gimnazjum. Zajęcia wychowania fizycznego dla uczniów klasy sportowej odbywać się będą w  obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach: hali sportowej, sali gimnastycznej, siłowni, kompleksie lekkoatletycznym (bieżnia, rzutnia, skocznia) oraz wielofunkcyjnych boiskach sportowych.

Warunkiem przyjęcia do klasy sportowej jest przystąpienie do testu sprawności fizycznej, uzyskanie odpowiedniej ilości punktów zgodnie z obowiązującymi kryteriami oraz złożenie dokumentacji zgodnie z regulaminem rekrutacji do Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach.

Warunkiem przyjęcia ucznia do gimnazjum jest złożenie następujących dokumentów:

 • kwestionariusza osobowego,
 • oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
 • zaświadczenia o szczegółowychwynikach sprawdzianu w szkole podstawowej,
 • karty zdrowia,
 • zaświadczenia o braku przeciwskazań do nauki w klasie sportowej
  (dotyczy kandydatów do klasy sportowej).

Wraz z kompletem dokumentów należy złożyć zdjęcie do legitymacji szkolnej.

Terminy składania dokumentów:

 • Kwestionariusz osobowy: od 16 kwietnia do 23 maja 2013r.
  Kandydaci do klasy sportowej
  składają kwestionariusz osobowy wraz z zaświadczeniem lekarskim:
  od 1 marca do 5 kwietnia 2013r.
 • Pozostałe dokumenty: do 2 lipca 2013r.
 • Ogłoszenie list uczniów przyjętych do klas pierwszych gimnazjum: 5 lipca 2013r.

Nasze Gimnazjalistki Wicemistrzyniami Powiatu!

W środę 20.03.2012r w naszej szkole odbyły się Szkolne Zawody Powiatowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt, które dostarczyły kibicom i samym zawodniczkom wiele emocji.

Poziom rozgrywek stał na wysokim poziomie za sprawą Podbeskidzkiej Amatorskiej Ligi Piłki Ręcznej gdzie dziewczęta doskonalą swoje umiejętności.

Nasza drużyna rywalizację zaczęła od meczu ćwierćfinałowego z żywieckim Gimnazjum nr 1 . Gra była zacięta i wyrównana, co obrazował remisowy wynik po dwóch połowach. Czekała nas dogrywka, w której nasze reprezentantki  wygrały dwoma bramkami  zapewniając sobie grę w półfinale z  drużyną z Rajczy. Gimnazjalistki bez problemu  pokonały szybkie rywalki. Wygrana otworzyła nam drzwi do wielkiego finału, w którym miałyśmy zmierzyć się z doskonale grającą drużyną z Gimnazjum w Jeleśni. Mecz był bardzo zacięty, obie drużyny przystąpiły do niego niezwykle ambitnie. Trudno nam było w pierwszej połowie sforsować obronę „wielkich” rywalek, które wypracowały sobie cztero bramkową przewagę. W drugiej połowie robiłyśmy wszystko żeby odrobić straty, zmieniłyśmy ustawienie i strategię gry, walczyłyśmy ofiarnie o każdą piłkę, często kosztem własnego zdrowia. Niestety nie udało nam się wygrać, choć zmniejszyłyśmy stratę punktową.

Cieszymy się ze zdobycia drugiego miejsca  mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku upragniony puchar i mistrzostwo powiatu będą należały do naszej drużyny.

Chciałabym bardzo podziękować całej drużynie za wysiłek i wolę walki oraz każdą kroplę potu zostawioną na treningu oraz boisku podczas rozgrywek. 

DZIEWCZYNY DLA MNIE WYGRAŁYŚCIE !

Skład wicemistrzowskiej drużyny z Łodygowic:

 • Barcik Sara
 • Gruszecka Klaudia
 • Słowiak Sabina
 • Nikiel Ewelina
 • Olszowska Natalia
 • Loranc Katarzyna
 • Stwora Aleksandra
 • Sobieralska Joanna
 • Dobija Aleksandra
 • Żur Patrycja
 • Jakubiec Patrycja
 • Filarek Alicja
 • Kania Natalia

mgr Aleksandra Błaszczak


XXIX Festiwal Piosenki  Harcerskiej, Żołnierskiej i Turystycznej Hufca ZHP Żywiec

„O ZŁOTĄ FUJARKĘ"

Festiwal piosenkiW ostatnim dniu ferii zimowych, 22 lutego nasza drużyna harcerska uczestniczyła w Festiwalu Piosenki Harcerskiej, Żołnierskiej i Turystycznej, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Żywcu. „Leśna Kompania” zaśpiewała trzy piosenki: „Bieszczadzki Trakt”, „Na Trzepaku” i „Czas wędrówki”.

Główną nagrodą festiwalu o charakterze symbolicznym i prestiżowym była: „Złota Fujarka” jako wyraz szczególnego uznania dla przygotowanego programu.  Jury przyznało jednak trzy fujarki: złotą, srebrną i brązową.  Nasza drużyna zdobyła I miejsce oraz srebrną fujarkę.  Gratulujemy!


JUŻ NIEDŁUGO WAKACJE... Śmiech
 
Po trudach nauki, wyczerpujących klasówkach, egzaminach i testach ... 
... zapraszamy na wakacyjny obóz młodzieżowy do Grecji Uśmiech
 
5 - 16 sierpnia 2013r
Leptokaria - Riviera Olimpijska - Grecja 
Cena: 1549 zł.
 
 Leptokaria

Leptokaria to jedno z najbardziej znanych miejscowości na Riwierze Olimpijskiej, położone u podnóża góry Olimp z jedną z najładniejszych piaszczystych plaż w tej części Grecji, w odległości 90 km. od Salonik. Dla miłego spędzenia czasu oferujemy, dyskoteki, kino, windsurfing, do wynajęcia motory, rowery wodne i banany na plaży. Miejscowość bardzo popularna wśród młodych ludzi z całego świata.

Hotel Galaxy położony jest w odległości 100 metrów od piaszczystej plaży.
Zakwaterowanie w pokojach 3, 4 osobowych (z łóżkami piętrowymi) z łazienkami, TV, klimatyzacją i balkonami z widokiem na morze lub górę Olimp.
W obiekcie znajduje się restauracja, kawiarnia, bar, pizzeria.
Basen na terenie hotelu.
 

Zawiadomienie


Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach ogłasza zapisy wszystkich dzieci urodzonych w roku: 2008 (5-ciolatki) do oddziału przedszkolnego  oraz dzieci urodzonych w 2007r (6-ciolatki) do oddziału przedszkolnego lub do klasy pierwszej w Zespole Szkół nr 1 w Łodygowicach.

Zapisu dokonać można w sekretariacie szkoły
w okresie od 4 do 29 marca 2013r w godzinach od 700 do 1500.

Przy zapisie należy okazać dowód osobisty rodziców oraz skrócony odpis aktu urodzenia dziecka.

 
Debata uczniowska Utwórz PDF Drukuj

Aktywna młodzież? Lubimy to!

27 marca 2014r. w świetlicy Zespołu Szkół nr 1 w Łodygowicach odbyła się debata panelowa na temat: „Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”. Prowadzącymi spotkanie były Patrycja Jakubiec i Aleksandra Dobija, kreatywne uczennice drugiej klasy Gimnazjum nr 1 w Łodygowicach. Debata została zorganizowana w ramach konkursu o mandat poselski na XX  Sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży. Dziewczyny, decydując się na udział w rekrutacji, pragnęły przede wszystkim zdobyć cenne doświadczenie oraz zachęcić młodzież do aktywności obywatelskiej, jednakże możliwość wyjazdu na posiedzenie młodych posłanek i posłów w pełni wynagrodziłaby poświęcony przez nie czas oraz mnóstwo pracy włożonej w to, by wszystko było profesjonalnie dopracowane.

W przygotowanie debaty zaangażowało się wielu uczniów, którzy bardzo chcieli przyczynić się do tego, by spotkanie wypadło jak najlepiej. Część z nich zajęła się wystrojem sali, inni obsługą kulinarną czy też techniczną, pozostali robili zdjęcia bądź brali udział w dyskusji i dzielili się własnymi pomysłami oraz spostrzeżeniami.

Czas płynął bardzo szybko i z dnia na dzień do debaty pozostawało coraz mniej czasu. Moderatorki osobiście zaprosiły gości, opracowały scenariusz spotkania, zadbały o każdy szczegół. Oczywiście nie zabrakło też zdenerwowania i lęku o to, czy wszystko potoczy się tak, jak powinno, ponieważ w żadnej dyskusji nie da się do końca wszystkiego przewidzieć.

Nadszedł dzień debaty. Kilka minut przed wybiciem godziny siedemnastej świetlica wypełniona już była debatującymi uczniami, ekspertami oraz publicznością. Wszyscy w napięciu czekali na rozpoczęcie, a trema osiągnęła swoje apogeum. Pierwsze chwile okazały się bardzo trudne, ale z biegiem czasu każdy poczuł niesamowitą ulgę i przestał się denerwować. Debata podzielona była na dwie części. Pierwsza z nich składała się z krótkiego ćwiczenia aktywizującego, które miało na celu sprawdzenie naszej wiedzy na temat demokracji, a także analizę stopnia zaangażowania w życie społeczne. Wypowiedzi ekspertów, którzy w bardzo przystępny sposób przybliżyli nam podstawowe zagadnienia związane z wyborami, aktywnością obywatelską i barierami hamującymi młodych ludzi, również miały miejsce podczas pierwszej części debaty. Później nadszedł czas na krótką przerwę. Każdy mógł wtedy napić się kawy bądź herbaty, skosztować przepyszne ciasta i przeczytać szkolną gazetkę. Po części oficjalnej rozpoczęła się typowa dyskusja. Nie zabrakło ciekawych i pomysłowych wypowiedzi. Atmosfera zmieniała się z minuty na minutę. Wszystkim chętnym udzielono głosu, każdy wniosek był zapisywany na tablicy. W sumie padło około dwudziestu pomysłów na to, jak zachęcić młodzież do udziału w wyborach i aktywnego działania w różnych organizacjach. Nasz wspólnie wypracowany plan zawierał między innymi takie punkty jak: zorganizowanie wyjścia na sesję Rady Gminy i prawyborów, powołanie Młodzieżowej Rady Gminy, zmiana tradycyjnej formy Święta Szkoły i Gimnazjalnego Przeglądu Twórczości Artystycznej, nakręcenie filmu promującego Samorząd Uczniowski oraz harcerstwo i Podbeskidzką Amatorską Ligę Piłki Ręcznej Dziewcząt, pogłębianie wiedzy uczniów na temat polityki przy wykorzystaniu różnych źródeł informacji, powołanie „klasowych partii” i wiele innych.

Debata przygotowana przez Patrycję i Olę wszystkim zaproszonym gościom przypadła do gustu. Nie zabrakło słów pochwały i łez szczęścia, gdy spotkanie dobiegło końca. Wydarzenie przeszło już wprawdzie do historii, ale na pewno na zawsze pozostanie w pamięci wielu osób ze względu na niebanalną formę i ciekawy przebieg. Myślę, że w ten niezapomniany wieczór nauczyliśmy się, w jaki sposób możemy stać się naprawdę aktywną młodzieżą, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. W imieniu inicjatorek spotkania dziękuję osobom, za sprawą których debata  była jedyna w swoim rodzaju. Jestem pewna, że wszystkie wnioski już niedługo zostaną zrealizowane, a Patrycja i Ola 1 czerwca zasiądą w ławie poselskiej z prawdziwego zdarzenia!

 

 

 

Ekomarzenia są do spełnienia!

Logo debaty

W dniu 04.04.2013r. w sali kominkowej w zamku odbyła się debata panelowa na temat ekorozwoju pt.: „Park w Łodygowicach ogrodem wspomnień i marzeń. Czy to możliwe?”. Inicjatorami spotkania byli Weronika Mrowiec i Przemysław Sołtysik z Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi w Łodygowicach, którzy postanowili wziąć udział w konkursie organizowanym przez Kancelarię Sejmu RP oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, a którego nagrodą jest mandat poselski na XIX sesję Sejmu Dzieci i Młodzieży.
W przygotowanie debaty zaangażowali się prawie wszyscy uczniowie, nawetci najmłodsi. Został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Zmieńmy nasz park w raj”, w którym wzięło udział 53 uczniów z poszczególnych grup wiekowych.
Każdy zaangażował się w to spotkanie jak tylko mógł, poczynając od najprostszych zadań, a kończąc na tych najtrudniejszych. Wszyscy mieli coś do zrobienia. Niektórzy przystrajali salę, piekli ciasta, układali krzesła, robili herbatę i kawę oraz zdjęcia, a inni zajęli się prezentacją i stroną techniczną. Dzięki naszym najmłodszym kolegom miejsce poczęstunku zostało wypełnione kolorowymi pracami, które zachwyciły wszystkich gości.
Wraz z upływającym czasem rosły emocje i niepokój o pomyślne zakończenie projektu. W dniu debaty sala kominkowa zapełniła się zaproszonymi gośćmi. Pierwsza  jej część dotyczyła historii zamku i parku, którą przybliżyli eksperci. Można było również usłyszeć  wiele interesujących wspomnień. Druga część była przeznaczona na dyskusję. Nie zabrakło ciekawych i kontrowersyjnych wypowiedzi. Atmosfera zmieniała się z minuty na minutę, na twarzach wszystkich gości malowały się różnorodne uczucia, jak: radość, zaskoczenie, złość czy zniecierpliwienie. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali ekopamiątki przygotowane przez organizatorów.
Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w organizację tej debaty z całego serca dziękujemy za czas nam poświęcony, cenne wskazówki i całokształt pracy. Chcielibyśmy również podziękować zaproszonym gościom za przybycie i ciekawą dyskusję, z której wyciągnęliśmy wnioski i wiele się nauczyliśmy. Dziękujemy również uczniom, bez pomocy których spotkanie nie byłoby tak interesujące. Mamy nadzieję, że wszystkie pomysły zostaną z czasem wcielone w życie. Doskonale wiemy, że każdy ma swoje skryte marzenie dotyczące naszego parku, zatem pamiętajmy o słowach Paula Coelho: „To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące”.

Oto wnioski, które wspólnie opracowaliśmy na podstawie debaty:

1. Wpisanie w kalendarz szkolny stałych projektów: „Czysty park”, „Flora i fauna parku w Łodygowicach”.
2. Zorganizowanie spotkania z radnymi i konserwtorem zabytków.
3. Dbałość o większe bezpieczeństwo - monitoring i nadzór policji.
4. Zwiększenie ilości koszy, pomalowanie ławek.
5. Zamykanie parku, naprawa ogrodzenia.
6. Zapewnienie przez osoby kompetentne uwzlędniania pomysłów - efektów marzeń uczniowskich w pracach renowacyjnych kompleksu zamkowo-parkowego, np. skatepark, amfiteatru itp.
7. Wycinka niebezpiecznych drzew.
8. Sezonowe upiększanie terenu.
9. Wykorzystanie szkolnego radiowęzła do propagowania postaw ekologicznych.
10. Bądźmy eko!

WSPÓLNIE UDOWODNIJMY, ŻE TO JEST MOŻLIWE!

Organizatorzy debaty

 Galeria zdjęć z debaty dostępna jest tutaj.


 Zapraszamy do obejrzenia skróconej wersji filmu, w którym uczniowie naszej szkoły, wraz z zaproszonymi gośćmi, biorą udział w debacie na temat:

"Park w Łodygowicach ogrodem wspomnień i marzeń. Czy to możliwe?"


 Film, w którym młodzież wypowiada się na temat Parku


Galeria zdjęć z debaty dostępna jest tutaj.

Więcej informacji o konkursie na stronie ceo.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 41